Nyt on Mänttäri Aunen & kumppanien tehtävä valitus EU:n ihmisoikeustuomioistuimeen. Muutenhan on vaara, että kirkonkylää päästään kehittämään ja jopa rakentamaan. Ja homma oli alunperinkin pers... HUPSITA kun meinasi lipsahtaa.
Tiukkaa valitusta putkeen
lylleröykä
6168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kontomilahtessa ei paljon kehitystä tapahtu.
Kuka on Mänttilän Aune?
Eikös Mänttärin Aunen ois tehtävä valitus siitä entisen talosa kunnosta johonki tuomioistumee. Ohikulukeissain kävin pihalla kahtomassa ja voip olla että sieltä löytyy hometta ja ikkunoista sissää lentävät terveet metänlinnut sairastuu.
Sitäpaitsi kukkaa ei oo käyny pihatöitäkää tekemässä ja nurmikko senku rehotti valtomennaa.
Voipi siinä ohikulkijattii sairastuu. Ainaskin jos kulukoot tuulen alapuolella.
Kuuluvat nuo ohikulukijat huolehtii terveyvestään sillee, että ajjaavat taksilla tai muulla autokyyvillä Mänttärin Aunen talon ohi sillo kun tuul käyp tielle päin.
Sitäpaitsi kylillä väittivät siellä asuvan SMP:n henkiä joka näkkyy vaelteleva pimmeinä syysöinä talossa ehtien immeisiä joho asettuis. Lie vaikka ite Veikko Vennamoki halukkaihi tavattavissa.
Onko Mänttilän Aino sukua Mänttilän Arvolle. Siinäpä mies paikallaan.