Tälläkin saitilla se näkyy että suvakit

ovat aika hukassa kun näkevät että "unelma" ei oikein toimi, joten täytyy epätoivon vimmalla yrittää keksiä ja tehdä kaikenlaisia tyhjiä avauksia vastavetona.

Suvakin tappio ja rappio on selvä.
13166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Suvakki on vajakki, senhän olemme jo huomanneet. Suvakilla on enemmän mölyä kuin järkeä. Koska suomalaisella on tunnetusti huono itsetunto ja huono arvostus omaa itseään kohtaan, on jollakin tapaa suvakin sielunelämää helppo katsoa. Suvakin sielunelämä kumpuaa kaikesta tuosta arvottomuuden tunteesta ja itsensä kokemasta huonommuudesta. Hän yrittää paikata tuota epätoivoisesti järjettömällä suvaistsevaisuudella, jossa ei ole mitään mieltä. Me, oikeat suomalaiset, ymmärrämme oman isänmaamme arvon, ja että olemme suomalaisia. Suomi on meidän maamme. Suvakilla ei ole tälläistä omanarvon tuntoa. Joten....suvakit olisikin poistettava maastamme, isänmaan pettureina. Ennen niille annettiin kuolemantuomio, mikä ei kyllä olisi väärin nytkään.

Äänestä

Voisiko joku viisas kertoa, millainen on avauksessa mainittu "suvakin unelma". En ole koskaan pitänyt suvaitsevaisuutta hölmönä tai turhana unelmointina. Eihän suvaitsevaisuus sulje pois järjen käyttöä. Päinvastoin.

1Äänestä
  • Joillakin se näyttää kyllä sulkevan, kuten perisavaajalla.

    Äänestä

Onko joku nähnyt tällaista suvakkia? Minä en ainakaan ole.

Äänestä
  • No olisit sitten mies, kuten nimimerkistä voisi päätellä. Ja mies kun olet, niin onhan Sinulla jälkikasvua tarpeeksi maksamaan näitä hölmöyksiä.

    Äänestä

suvaitsevaisuus on parhautta, suvakit rules!

Äänestä
  • Hienoa peris!

    Äänestä

  • Miksi suvaitsevaisuus on parhautta?

    Perusteluja kiitos.

    Oletteko muuten todella niin tyhmiä ettette osaa keksiä persoonallisia nikkejä?

    Kului muutama mimuutti ja joku vei Valkoisenkärpässienen... Katsotaan kuin tämä uusi kelpaa...?

    Äänestä

Rönkä antaa kuulemma makkaraa. Käy kyselemässä nero.

Äänestä

Ruakintaa se lieksan elämä on, kuinkas kauan jaksatten näitä ikuisia soristelijoita ylläpitää ja alistua näitten oikuihin valehteluihin.

Äänestä

Pois luikkineet voi palata Mosuliin, isis on sieltä nitistetty.

Äänestä
  • vähällä löytyy kun ne on totutettu saamaan kaiken valmiina eteen Suomessa. Ja jos joku lähteekin niin sillä ehdolla että länsimaat rakentavat niille alusta alkaen taas kaiken valmiiksi jotta pääsevät jatkamaan mukavaa elämää kotona.

    Äänestä

mitees palliisa retkottajat päivät pitkät onkos huutaneet lisää apuja entisten päälle, jotta jaksavat soristella

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


suvakin.dilemma kirjoitti:

ovat aika hukassa kun näkevät että "unelma" ei oikein toimi, joten täytyy epätoivon vimmalla yrittää keksiä ja tehdä kaikenlaisia tyhjiä avauksia vastavetona.

Suvakin tappio ja rappio on selvä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu