'' Häpeän '' poikaystävääni

enkeksinimeää

Olen onnellinen, pitkästä aikaa. Sain jonkun aikaa sitten vierelleni ihmisen, mulle täydellisen. Ainoa ongelma on, että mun ystävät ja sukulaiset ei ymmärrä mua yhtään. Kaikki ihmettelee miksi hitossa sekaannuin johonkin laitosnuoreen. Serkuillani on kaikilla viisaat, rikkaat ja suositut poikaystävät. Mutta mulla ei. Tuntuu muutenkin, ettei kukaan usko meijän suhteeseen. Muisten mielipiteistä ei pitäisi välittää, mutta kyllä se ny väkisin vähän vaivaa.. D: Ois kiva tietää puhuuko mun läheiset pahaa selän takana. En haluaisi todellakaan erota, eka kerta kun edes seurustelen. Tuntuu vaan niin hankalalta.

6

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiei

      Oh shit gurl, mulla on kokemusta laitosjätkästä. Voin sanoa et eih, ne on ihan syvältä. Joudut niitten takii itsekin ongelmiin. Enkä usko, että haluut. Voit saada jotain parempaa, srsly ymmärrän hyvin ettei sun ketään tuttu hyväksy sun suhetta. D; lopeta vielä kun voit.................

      • alottaja

        Kiitti vastauksesta, mutta jos yhdestä on koitunut ongelmia, ei varmaankaan tarkoita, että kaikista kertyy. :-) Osaan olla valppaana, enkä tee mitään järjetöntä kenenkään vuoksi eikä poikaystävänikään tietääkseni tee.


    • YKSIVINKKI

      Yksi neuvo: OLKAA LAPSIA. Ei ole mikään kiire seurusteluun!

      • youonlyliveonce1

        täällä jo pari kymppinen naisen alku. en vaan ymmärrä miksi 14- vuotiaiden seurustelua vähätellään. jokainen meistä kehittyy omaan tahtiinsa ja jotkut ovat valmiita aikaisemmin kuin toiset. me kaikki ollaan erilaisia persoonia, kai jokaisessa aina asuu pieni lapsi, joissakin enemmän ja joissakin vähemmän. jos omassa nuoruudessa ei vielä oltu niin kypsiä ja leikittiin vielä päläpälä niin voisin sanoa, että herätkää nykymaailmaan. maailma ei ole enää sama kuin 90- luvulla. on vuosi 2016, mitä oikein odotatte?

        kyllä, mulla on paljon kokemusta. murrosikäni alkoi aijemmin ja oisin halunnut vaan hengata paljon vanhempien kanssa, usein ihastuksenikin olivat vähintään pari vuotta vanhempia. oman ikäisistäni suurin osa tuntui niin lapsilta vielä ja taisin vetää ensimmäiset kännit jo kutosella, noh, kyllähän se kaduttaa. mutta jokaisen kannattaa kysyä aina viisi kertaa ennen kun mitään tekee: tahdonko mä oikeesti? tuunko katumaan tätä myöhemmin? musta tuntuu, että aloittaja on aika samanlainen kuin mä. muokin houkutteli pahat pojat ja paha maailma, halusi kokeilla omia rajojaan. joskus halusi tahallaan ottaa jonkun, ketä ei edes rakastunut vaan ärsyttääkseen vanhempiaan ja ollakseen cool. kaiken kokeilun jälkeen sitä viisastuu, ei enää tee samoja virheitä ja hei, me eletään vain kerran. ne, ketkä ei koskaan tee mitään pikkuteininä, tajuaa sen vasta haudassa ettei elänyt nuoruuttaan kunnolla.

        mun neuvo siis on, että jos rakastat tätä poikaa ja hän suo, älä luovuta, älä häpeä. en usko, että sunkaan poikaystävä häpee sua ja mäkään en haluaisi. ymmärrän kyllä, että jos on vähänkin erilainen suhde, ihmiset ei ymmärrä. mutta vaikka he ei pitäisi pojasta, pitäisi ainakin pitää susta niin paljon, että haluaa sulle onnea. tai sitten voi myös olla, että he pelkää sun puolesta - mitä jos joudut vaikeuksiin? mitä jos hän on kusipää? kaikki on aina mahdollista, mutta ei ihmisiä kannata ennakolta arvioida. kannattaa tutustuttaa läheisesi ja todistaa, että hän todella on mukava kundi.

        ps. tiedätkö minkä takia poikaystäväsi on laitoksessa? sekin auttaa aika paljon. jos omien törppöilyjen takia, kannattaa oikeasti pitää silmät auki. jos vanhempien takia, no problem.


    • Ei se varmaan tyhjästä oo laitokseen päätyny..
      Pidä ainaki silmät auki...

    • Vittuxd

      voi vittu:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1753
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1150
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      440
      1117
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      130
      804
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      753
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      47
      741
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe