Polttarit: täysin typerää!

Yäk

palstalla esiintyvät polttari-ideat ovat todella typeriä: morsiammen ystävättäret hakevat alastomia miehiä( rohkeita = yksinkertaisia) yhteiseen tapahtumaan , polttariinsa.

Kuinka kukaan saa mitään kaunista ja mieluisaa muisteltavaa jostain noin idioottimaisesta!

2

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RONTTONEN_XXX

      Helppo ja perinteinen ohjelma: Dokataan kaikki naiset kauniiksi. Viedään tuleva sulhanen lähimpään homo- tai tissibaariin ja sekoillaan koko rahan edestä.

    • Jackal_5on

      Olen omille velipojilleni tehnyt selväksi, että jos minä koskaan naimisiin menen, niin järjestäkööt minulle polttarit jos haluavat, mutta itse en niihin tule missään nimessä osallistumaan, enkä varmaan koskaan ota myöskään osaa kenenkään muun polttarien suunnitteluun.
      Täysin turha ja typerä traditio, jota riivaavat toinen toistaan älyttömämmät kaavat perseillä ja käyttäytyä moukkamaisesti, joita en omakohtaisesti edes millään tavalla yhdistä sinkkuna oloon.
      Ihmisenä, joka on asunut keskenänsä useita vuosia ilman minkäänlaista parisuhdetta, en koe mikä tässä yksinelossa on niin hohdokasta, että sitä sen puoleen pitäisi mitenkään erikseen juhlistaa tai muistaa ennen naimisiin menoa. Onhan se eläminen tavallaan rennompaa, kun ei tarvitse miettiä kotona ollessaan kuin omaa mukavuuttaan, mutta en minä näe miten se millään tapaa rajoittaisi omaa kykyäni nauttia elämästä ja kerätä uusia positiivisia kokemuksia, että on joku jonka kanssa jakaa ne asiat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      50
      3334
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      548
      2056
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1927
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1578
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1508
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1386
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1297
    10. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      48
      1200
    Aihe