Suoraan omasta huoneesta pääsy altaaseen

Lomakuumeikuinen

Onko hyviä suosituksia hotelleista, joissa siis huoneita joista pääsee suoraan altaaseen. The Brizasta on omat kokemukset tosi hyviä, mutta välillä voisi kokeilla jotain muuta hotellia, vaikka edullisempaakin :)

2

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Khao

      Brizan lähellä oleva hotelli Merlin om loistava valinta.

    • Samaa mieltä, Merlin on oikein hyvä. Tosin kannattaa miettiä jos sen valitsee, haluaako huoneen pää-altaalta, vai jostakin rauhallisemmalta kohdin.
      Itselläni joskus ollut miltei allas vain omassa käytössä, kun huone ollut vähän syrjäisempi. Tosin rappuset piti kävellä alas, kun omahuone oli toisessa kerroksessa (ei pool acces huone).
      Merlin on tosin kalliimpi kuin briza.
      http://keskustelu.suomi24.fi/t/11176415/merlin-beach-resort

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/10308717/khao-lak-merlin-beach-resort#comment-55878391

      Brizan viereisestä hotelli Diamondistakin löytyy pool access huoneita.
      http://keskustelu.suomi24.fi/t/9466025/diamond-resorts-amp-spa
      Hinnaltaan samaa tasoa kuin brizan halvemmat huoneet, *vanhalta puolelta* .
      Tosin jos tahtoo ottaa aurinkoa omalla terasilla ja suorankäynnin altaalle, kannattaa se pyytää varmaankin jo tilausta tehdessä. Ne pool acces huoneet kun on tien viereiset huoneet. Tosin se priva allas on kyllä rauhallinen.

      Yksi halvimmista hotelleista jossa on suora käynti altaalle (osahuoneista) on Mohin tara. En tiedä nyt remontin jälkeistä tilannetta mut, ei en voi suositella. Joskus muutaman yön siellä majoituin kun, hinta oli äärimmäisen halpa. Pakko oli vaihtaa hotellia. viemärit eivät vetäneet. aamiainen surkea, henkilökunta välinpitämätön. Vain ehkä se allas olisi kelvannut :).

      Sudalassakin bang niangilla on pool acceshuoneita. Hotelli on joskus ollut ihan hieno, ja allasalue viihtyisä ja rauhallinen. Kovin on kulunut, ja pyyhefilosofia mielestäni hankala. Rantapyyhkeet kun pitää hakea rantabaarista. Aamianen tarjoillaan rantabaarissa. Joka lienee hotellin parasta antia. Hotellin rajojen reunalla on rannassa valtavat kiviröykkiöt, estemässä rannalla pidemmän kävelyn. Kai sillä on yritetty rauhoittaa ranta siltä kohdalta. Sudalassa olen saanut heikoimman hieronnan thaimaassa ikinä. Internet huone kyllä on hyvä.

      Luulen että seuraavan matkani hotelli on briza, tai sitten ocean side, riippuen silloisesta matkatilanteesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      60
      5790
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      206
      4747
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4242
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      66
      3724
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3691
    6. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3431
    7. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      91
      3393
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      69
      3233
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2931
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2591
    Aihe