Merlin beach resort

Hotellista kysyvä

Khao lakissa hoteliissa Merlin beach resortissa käyneet kertokaa kokemuksianne! :) Millanen oli hotelli, altaat, huone, alue ja henkilökunta? Onko rantaravintoloita siinä lähellä yhtään/monta? Tai muita ravintoloita tai kauppaa? Ihan kaikkea saa kaertoa mitä mieleen tulee! :)

10

652

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • http://keskustelu.suomi24.fi/node/10308717#comment-55878391

      viimeisin ketju ko hotellista. Jos kysyttävää jää kerron kyllä mielelläni lisää. Nyt kolme kertaa hotellissa olleena, jonkinmoinen tuntuma hotelliin ja sen ympäristöön on.

      Koskas olette menossa ja mistäpäin lähdössä?

      itse olin toukokuussa viimeksi ja joitain korjauksia noihin aijempiin olisi. Suradat ei ole enää siellä valitettavasti töissä, ja uima-altaita on 5, eikä neljä.

    • Hotellista kysyvä

      Sunnuntaina 3.3 on lähtö, mutta vasta maanantaina ollaan tuolla :) Oulusta lähdetään liikenteeseen.

    • Hotellista kysyvä

      Upitellaas vielä, alkaa jo matka kuumottaan nii kiva olis kuulla lähiaikoina käyneiltä kokemuksia :) Oliko huoneissa jääkaappia? Mahtoikohan siellä olla pari pulloa vettä valmiina ettei heti ekana tarvis kauppaan lähteä juoksemaan? :D

    • Tottahan toki siellä on vettä odottamassa, ne tosin ei välttämättä ole jääkaapissa, koska vesi kuuluu huoneen hintaan. Jääkaappi toki löytyy huoneestanne.

      Samoin huoneessa odottaa vähän hedelmiä. Kahvintekotarvikkeetkin löytyvät huoneesta.
      Ja kauppaanhan tosin on se vajaa satametriä.

      Hyvää lomaa!!!

    • Hotellista kysyvä

      Ai siinä on iha vieressä kauppa, no hyvä :)

      • kemiläiset

        Hei. Suosittelen ostamaan lentokoneesta sen verran vettä että pärjäätte hotellille asti.
        Me tulimme tänne maanantaina ja sattu phuketin lentokentälle niin paha ruuhka että meni ainakin kolme tuntia että päästiin hotellille. Jos ei olis varattu vettä niin huonosti olis käyny. Vettä pystyt toki ostamaan phuketin kentältäkin mutta vasta passin tarkastuksen jälkeen. HYVÄÄ LOMAA!!


    • lisbeth3

      Hei! Palasimme juuri Khao Lakista ja Merlin Beach oli hotellimme. Olimme erittäin tyytyväisiä hotelliin, ehdottomasti yksi parhaista, missä olen koskaan ollut. Kaikki toimi hyvin, ihana aamiainen kauniissa ympäristössä, aivan mahtava ranta, rauhaa ja hiljaisuutta sekä kaunista luontoa. Jos jollain on kysyttävää hotellista tai muista asioista, niin vastaan mielelläni.

      • sipuli

        Hei, Olemme perheen kesken lähdössä Khao Lakiin ja ensin ajattelimme Emerald Beach Hotellia, mutta kuulin että siellä olisi hometta joissakin huoneissa ja aamupalakaan ei ollut kai oikein hyvä. Mietimme sitten tätä Merliniä. Olitteko tyytyväisiä huoneisiin -oliko jääkaappia sekä vedenkeitintä? Mitens allasalue- onko siellä neljävuotiaalle sopiva lastenallas(liukumäkeä)ja onko siellä tarjolla lasten leikkipuistoa/-huonetta? Onko hotellin lähistöllä hyviä ruokapaikkoja taikka millainen on hotellin ravintola? Entä kaupat, kuinka pitkälle pitää kävellä jotta pääsee ostamaan purtavaa? Niin ja onko ranta millainen jos ajatellaan että meillä on lapset mukana?


      • sipuli kirjoitti:

        Hei, Olemme perheen kesken lähdössä Khao Lakiin ja ensin ajattelimme Emerald Beach Hotellia, mutta kuulin että siellä olisi hometta joissakin huoneissa ja aamupalakaan ei ollut kai oikein hyvä. Mietimme sitten tätä Merliniä. Olitteko tyytyväisiä huoneisiin -oliko jääkaappia sekä vedenkeitintä? Mitens allasalue- onko siellä neljävuotiaalle sopiva lastenallas(liukumäkeä)ja onko siellä tarjolla lasten leikkipuistoa/-huonetta? Onko hotellin lähistöllä hyviä ruokapaikkoja taikka millainen on hotellin ravintola? Entä kaupat, kuinka pitkälle pitää kävellä jotta pääsee ostamaan purtavaa? Niin ja onko ranta millainen jos ajatellaan että meillä on lapset mukana?

        On siellä lasten leikkihuone, tosin ei kovin monipuolinen. Vesiliukumäkilöytyy, ja sama allas kai on tarkoitettu lapsille.
        Myös jääkaappi löytyy, sekä vedenkeitin. Huoneet on viihtyisät ja tasokkaat. Kauppaan on matkaa ehkä 50m. On ruokapaikkoja lähellä kymmenkunta. Hotellin oma ravintola on kallis. ranta on ihan hyvä lapsillekkin,

        Mutta... Minusta merlin ei kyllä ole suunnattu lapsille, etenkään pienille lapsille siellä ei juuri ole mitään, Lisäksi kuten noista clipeistä voi todeta, siellä on altaita, ja puroja paljon, ja siltoja menee niiden yli, jonka kaiteen välistä helpostikin voi tippua pienet matkalaiset.

        Itse en lähtisi merliniin pienten lasten kanssa. Saview olisi varmasti parempi vaihtoehto lapsiperheille, siellä kuitenkin huomioitu juuri lapset.


    • http://www.youtube.com/watch?v=UWfpdwgoX5A

      http://www.youtube.com/watch?v=WfW6kxw2ssk

      http://www.youtube.com/watch?v=CByD4yq80OA

      http://www.youtube.com/watch?v=yqDUMqeZl-8

      siinä olisi muutama clippi hotellista kiinnostuneille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      409
      1795
    2. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      135
      1302
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      116
      1296
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      160
      1257
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      28
      1036
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      872
    7. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      733
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      671
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      122
      600
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      23
      598
    Aihe