että minkä partahöylän ostan seuraavaksi. Voi voi. Tiedän sen jo etukäteen. :(
Ei teistä ole neuvomaan
Syvällinenmies
42156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
No jos tiedät jo. Miksi kysyt?
Ala sitä blogia pitämään saat sinne ehdotuksia ;)
Blogit ovat vähän luusereiden juttu, eikö?
On vai? Täällä höyläilykö ei ole..
ei vaan, mun höylääjä taitaa olla kohta juuri tässä ;)
Tämä parranajojuttu on eräänlainen tsoukki. Yhdessä vaiheessa kun olin tarpeeksi lukenut täällä tunnesykkyrämykkyräpohdintaa, ajattelin että nyt tarvitaan jotain muuta. Aloin sitten kirjoittamaan parranajosta.
No ei kai. Meni ihan täydestä. Aika monesti sai sun kans vääntää tarinaa ;)
Mun sykkyrät vaihtuu nyt täysin ja poistun täältä
Olet ilmeisesti kohtalokas nainen.
Mutta parranajotarinat ovat ihan totta. Eri asia, kuuluvatko ne tänne.
Niistä voi puhua leirinuotiolla sitten kavereiden kesken.. ;)
Legendaarista parranajoa. Ihan joka jätkä tätä ei handlaa.
Heh, taidatki olla aika höylämies.
Todellakin.
Osta jotain halppiksia
Yksiteräinen oranssi Bic oli perushöyläni ennen DE safety razoriin siirtymistä.
osta perkele puuhöylä sillä lähtöö hyvin
Puuvartisia partahöyliä on olemassa.
Just vähä aika sitten kerroit että sulla on varmuusvarasto niitä laadukksita teriä, kolme sataa terää jemiksessä?
On on. Featheria, Personna Platinumia, Mühlea, Bluebeardsia ja Astraa.
kirveellä lähtöö parhaiten
Jos teroittaa teräväksi, niin lähtee. Juu tupessa on siitä viteo.
pittää vua osata varovasti käättee ite pitäs suaha nenäkarvat ajeltua milleehä ne lähtis
Leikkaa saksilla vaan.
lähtöö nenä samantie matkaa
Saksien terät työnnät sinne nenäreikään.
ee sitä passoo kaikkia saksia pois :D eepähä kaikemailma paskat mäne hengitysteihi nenäkautta
Leikkaat varovasti isoimmat.
pittää koettoo ee ne ku tuosta mistä lähtöö sieraimet nii siinä nuo tuuherot perkele vaevoo kiitos vinkistä
Oleppa hyvä.
Lähdetään nyt siitä liikenteeseen ja purkamaan tätä patoutunutta tunnetilaa sillä, että vaihto terällisien partahöylien ollessa arvioinnin subjekti, Lidl myy kohtuu edullisesti kolme sekä viisiteräisiä partahöyliä.
osta kone sillä pärjeet ja munakarvat ajjaa samalla jos semmoset ees kasvaa
Jos yhden vaihtoterän valmistuskustannus on alle 10 eurosenttiä, ja niitä myydään muutaman euron hintaan, niin voi miettiä, että kenestä kiskotaan hyötyä.
samalla voetas ajaa nuitte kodittomien parrat ja asunnot antaa ja eläntö eiköhä niil päämäärä oo et jaloillee pääsisivät mutta ei ku matuja souvetaa ja paskoo vaa siel o tänäki talvena monta suomalaista kylmissää mutta matut saa kaiken että joo enpä enää itke haluisin auttaa ja oon auttanukki
Asunnottomuus on syvältä. Eikä asuntoja rakenneta tarpeeksi.
joo paljon oon nähny videoita ku ulkomail toverit ja rikkaat antaa ruokaa rahaa mut suomes ei ku potkitaan raiskataan hakataan nii ku venäjäl mulle tul jo pahamiel nuista videoista mut mite me saatans nuo kerjäläiset ja pohjal menneet nousemaan ! saatana sais kunno lisää asunot ja rahaa uskon että haluisivat varmasti töihi ku kävisivät psykiatril eka vai se o vitu hyvä et usas o parempaa sakkia ku tääl päe tääl hakataa ja tapetaa pummit ja ihmiset nii ku venäjäl
sepä se sinnehä helesinkii tulos jottai kerrostaloja herkuilla matuille ja mamuille eepä suomalaisia sitte auteta tai kodittomia jne mistä sitä ikinä tietää minkälaisia kansalaisia sitä tulis jos apua vaa saisivat mutta ee suomee kiinosta omat kansalaiset ku hyysäämine vua
ihanaa tuo sun murre :)
No onko mittää muuta virkamati parran aijjuuseen liittyen? Millonkas siihen leukaan pääsis tutustumaan ?
Lähikontaktiin pitäisi leuan kanssa päästä? Tässä mitä sanot ei ole paljon tulkinnan varaa.
Oli kauheaa menoa videolla. Tuossa yhdessä Ylen sarjassa käsitellään samaa teemaa osittain. Se on pahuutta, mikä ei ole järjellä selitettävissä.
Miksi ihan vasiten katselet? Rakas poistuitko jo?
Joo kyllä tämä asuntopolitiikka on hieman vinksahtanutta. Tuli tuosta Venäjästä mieleen, että siellä on joku miljoona katulasta. Asuvat viemäreissä ja muissa vastaavissa paikoissa. Sitten niiden lapsiasiamies keskittyy johonkin Seinäjoen huostaanottoon.
Maailmassa on paljon epäkohtia ja epäreiluutta. Suomessa ei onneksi ole absoluuttista köyhyyttä, harva elää pahvilaatikkossa tai joutuu yhdeksän vuotiaana elämään itseään myymällä. Jotain pientä voi heidän eteensä tehdä, muttei kovinkaan paljoa. Harmi, olisi ihanaa saada kaikille hyvä lapsuus ja edes kohtuulliset lähtökohdat.
Juu en kyllä miesten parta höylistä ymmärrä. : )