On se perkele kun sivut ollu koko aamun alhaalla.
Soneran sivut ei toimi
2
215
Vastaukset
- Vikaa_korjataan
https://www.viestintavirasto.fi/kyberturvallisuus/tietoturvanyt/2016/10/ttn201610041451.html oikean tiedon löytäminen on joskus hankalaa näin nopeiden tietoverkkojen aikana..
Soneran verkkopalvelujen häiriöt vaikuttavat kaikkialla Suomessa
04.10.2016 klo 14:51
Muun muassa Soneran yritysnumerot, multisim-tekstiviestit ja paikannuspalvelut eivät tällä hetkellä toimi. Myös asiakaspalvelun ja sonera.fi-palvelun saatavuudessa on häiriöitä.
Vika koskee Soneran asiakkaita kaikkialla Suomessa. Tavalliset tekstiviestit, yksityishenkilöiden puhe- ja datapalvelut toimivat tavalliseen tapaan.
Vikaa korjataan parhaillaan.
Tilannetta voi seurata muun muassa Twitterissä #sonerahairiö - päivitetty-tieto
Vika ei kuitenkaan koske laajakaistaa, itsellä toiminut koko päivän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 974193
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.703437Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723064SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812539Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52346Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2052137Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302071- 41860
- 73801
- 52766