Yritän vedättää ja rahastaa erästä henkilöä, mutta suuri suuni ei pysynyt kiinni vaan lipsautin, että se henkilö tulee maksamaan autoni, jonka ostin velaksi.
Vastaukset 5
- 1121212
Henkilöt, joilla on rahaa ovat harvoin tyhmiä raha-asioissa, kyllä nämä vedätykset haistaa. Poislukien perijät, hekään harvoin.
- Ruusujasaitm
Kyllä vähemmästäkin näen vedätyksen. Olin mukana jutussa vain että näin kuinka pitkälle olisit mennyt. Et todellakaan onnistunut kuten huomasit. Tiesin juuri rahan olevan sen syyn. Näkihän sen että sulla on mihin pitäisi saada korjattua. Joten ollaan nyt molemmat yhtä tyhmiä. Kukaan ei loppujen lopuksi kärsinyt. Eikä vahinkoa päässyt syntymään.
- Fiksumpi
Ostarin roskasakki tuottaa myötähäpeää. Eivät ressukat edes itse ymmärrä tilaansa...
- Valheet
Vedättäjä taitaakin, olla tyhmin tässä pelissä.
Eikö enään tipu rahaa. - rikaskuitenkin
näin voi köydä ei pidä matkustella liikaa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686