Tänään on suklaapäivä ja ostin 3 kiloa suklaata. Oli tarkouksessa. Meillä ostellaan aina suuri määriä karkkia ja aina tarjouksestajotta saa joka päivä karkkia. Sitä on aina tarjolla ja saa valita mitä ottaa. Meillä on iso kori olkkarin sivupöydällä, ja siihen laitan aina ostetut karkit ja jokainen saa ottaa mitä haluaa. Mulla on suklaapäivä. Lapset tykkää irtokarkeita ja niitä napsuttelee pitkin päivää.
En ymmärrä moisia karkkipiviä, miksi sellaisia on.
Meillä on karkkipäivä joka päivä. On kauheeta kun toiset vanhemmat huutaa kauppa raikuen lapsille kun haluaa karkkia, ja itse ostelevat sitten kuitenkin kaljaa ja äin ntupakkaa, mutta lapset ei saa karkkia.
Olen huomannu ettei lapset joka päivä sitä syö, kun aina on tarjolla niin se on niin normaalia että he syövät aina kun haluavat. Karkkia on aina.
Jokapäivä karkkipäivä
Karkkinenperhe
2
143
Vastaukset
- huåh
Niin onhan se parempi vetää joka päivä viinipullo ku örderit viikonloppuisin.
Eiku niin, mähän vedän joka päivä ne örderit. No mut silti. - herkkusuut
Samoin, kesällä syötiin jäätelöä 3 litraa päivässä, ostetiin aina paljon kerralla ja kierrettiin kaikki kaupat missä oli 1 e litra jäätelötarjous. Ostettiin pieni pakasearkku joka on täynnä jäätelöä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark874683Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2034608"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1063066Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223057Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p962980Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382268Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332167- 892143
- 202112
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi371909