25 kohdan tarkka esilletuominen äänestäjille on kääntänyt kurssin.
Kannatus kääntynyt nousuun.
6
59
Vastaukset
- Äänesteliä
Jotenkin oli sellainen perstuntuma että taas nousua tulee ja tulihan sitä . Tämämä jatkuva hyyysäs mitä tässsä maassa tehdään on alkanut kyllästyttää äänestäjiä enkäihmettele sitä yhtään.
- asijantuntija-röh
Niin ja selkeä kannaotto siitä, että lepakkoasijantuntija Putkonen on tuonut perussuomalaiset uudelle ulottuvuudelle.
Kannatus nousee ja seuraavaksi " toveri" Putkonen , virkaheitto-demari tutkii, vieläkö ruttopuistosta säteilee mitään tarttuvaa suomalaiseen.
Putkonen on vissiin valmis pari yötä sammumaan ruttopuiston nurmelle, vai?
Ihailen suuresti perussuomalaisten asijantuntijoita. - hohohoandmerryxmas
Haha, tosiaan Putkosen esille tuomat yhteiskunnan epäkohdat nostaa todella paljon perssutien kannatusta. Puhumattakaan siitä, että persut on tuomassa uuden karenssin työttömyysturvaan ensi vuoden alusta. Jee, persut on niin parasta tälle maalle ;)
- Jännittynyt_Sika
Putkosen tuulimyllyasiasta löytyy video. Katso, herkisty ja kuuntele sydämellä.
>>>>>>>et sen jälkeen yhtään ihmettele, miksi % kertyy, pian rikkoutuu 10. Nyt hillutaan prosentin kymmenysten noususta, vaikka ei "noteerattu" prosenttiyksiköiden laskuja gallupeissa, mutta tosiaan nyt hehkutetaan galluppikannatuksen kymmenysten nousua, pienpuoluetasolle ;)
- plusmiinusnollaqq
Persut nyt on aina tommosia. Gallupit on persiistä jos näyttää persuleille laskua, mutta kun tulee pieni nousu, niin ai jee kun gallupit tietää. Ihan naurettavaa porukkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961