Meillä häärii proganda media jossa annetaan väärää tietoa kansalaisille.
"Kansa on joutunut kohtaamaan turvapaikanhakijat, jotka aiheuttavat heissä turvattomuutta. Kansa on nähnyt kuinka valtamedia kaunistelee tai jättää kertomatta uutisia, jotka koskevat maahanmuuttajien tekemiä rikoksia.
Meille on tullut ulkomaalaisten myötä kerjäämistä, varastamista, väkivallantekoja, joukkoraiskauksia, seksuaalista ahdistelua ym. Mitä on Suomen valtio tehnyt. Majoittanut haittamaahamuuttajat hotellitasoiseen majoitukseen, antanut ilmaisen asunnon, ruuan ja terveydenhuollon, mielenterveyspalveluja myöten, maksanut harrastustoimintaa ym. Antanut kerjäämisen jatkua kaupungeissa"
Miksi media vääristelee totuutta ja antaa kuvaa että mitään häiriköintiä ei pakolaisten toiminnasta ole kerrottavana? Onko ruotsalaisten sensuuri mallina meidän mediassamme, mutta kansa näkee itse missä mennään ja nämä pahimmat valehtelijat tulee ilmi ja YLE:n toiminta propagandansa levittäjänä on jo häpeällistä kansan halveksimista. Suomi on nyt lähellä Pohjois-Korean sensuuria ja tuomitsemassa kansalaisiamme vaikka miksi rasisteiksi jos esittää isänmaallisuuttaan.
Valehteleva media
2
222
Vastaukset
- HallituksemmeMätäpaskat
Umpimätä hallituksemme aisankannattajineen on myöntänyt avustuksia Afganistaneille sotimiseen ja talipanejen aseistamiseen 30 miljoonaa vuosittain ja samalla se supistaa vanhuksiemme hoitajistoa. Onko näille mätälimaskoille vanhuksemme vain toisarvoisia verratessa johonkin sotivaan terroristijärjestöön?
- HuolestunutKehityksestä
Jokainen voi itse päätellä mitä on siviilisaation taso esimerkiksi Afganistanissa ja yleensä muslimivaltioissa "niiden ihmisoikeuksista, naisten oikeuksista, lasten oikeuksista, sananvapaudesta, ajatuksenvapaudesta, lehdistönvapaudesta jne."
Halutaanko täällä rauhallisten ihmisten Suomessa samaa mitä tuolla yllä on mainittu mutta huolestuttavalta alkaa näyttämään tämä nykyinen anarkistikommareitten johtamassa maassamme?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,634888Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk293691Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699223330- 782285
- 241889
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271561Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401512Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3201425Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔141403Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?331310