Meillä häärii proganda media jossa annetaan väärää tietoa kansalaisille.
"Kansa on joutunut kohtaamaan turvapaikanhakijat, jotka aiheuttavat heissä turvattomuutta. Kansa on nähnyt kuinka valtamedia kaunistelee tai jättää kertomatta uutisia, jotka koskevat maahanmuuttajien tekemiä rikoksia.
Meille on tullut ulkomaalaisten myötä kerjäämistä, varastamista, väkivallantekoja, joukkoraiskauksia, seksuaalista ahdistelua ym. Mitä on Suomen valtio tehnyt. Majoittanut haittamaahamuuttajat hotellitasoiseen majoitukseen, antanut ilmaisen asunnon, ruuan ja terveydenhuollon, mielenterveyspalveluja myöten, maksanut harrastustoimintaa ym. Antanut kerjäämisen jatkua kaupungeissa"
Miksi media vääristelee totuutta ja antaa kuvaa että mitään häiriköintiä ei pakolaisten toiminnasta ole kerrottavana? Onko ruotsalaisten sensuuri mallina meidän mediassamme, mutta kansa näkee itse missä mennään ja nämä pahimmat valehtelijat tulee ilmi ja YLE:n toiminta propagandansa levittäjänä on jo häpeällistä kansan halveksimista. Suomi on nyt lähellä Pohjois-Korean sensuuria ja tuomitsemassa kansalaisiamme vaikka miksi rasisteiksi jos esittää isänmaallisuuttaan.
Valehteleva media
2
175
Vastaukset
- HallituksemmeMätäpaskat
Umpimätä hallituksemme aisankannattajineen on myöntänyt avustuksia Afganistaneille sotimiseen ja talipanejen aseistamiseen 30 miljoonaa vuosittain ja samalla se supistaa vanhuksiemme hoitajistoa. Onko näille mätälimaskoille vanhuksemme vain toisarvoisia verratessa johonkin sotivaan terroristijärjestöön?
- HuolestunutKehityksestä
Jokainen voi itse päätellä mitä on siviilisaation taso esimerkiksi Afganistanissa ja yleensä muslimivaltioissa "niiden ihmisoikeuksista, naisten oikeuksista, lasten oikeuksista, sananvapaudesta, ajatuksenvapaudesta, lehdistönvapaudesta jne."
Halutaanko täällä rauhallisten ihmisten Suomessa samaa mitä tuolla yllä on mainittu mutta huolestuttavalta alkaa näyttämään tämä nykyinen anarkistikommareitten johtamassa maassamme?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst15611042Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i474365Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58674096Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1973674PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1013496Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1013350Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.731990Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161315Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1551018Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun270973