elää rakkaudettomassa/intohimottomassa kaveri- parisuhteessa?
Millaista on
10
124
Vastaukset
- Oletkoitsesellaisessa
Miksi mietit?
- Betoniviidakonmies
Aika paskaahan tää on. En suosittele kellekkään, ellei ole muuta tekemistä.
- JoKauan
Perseestä tämä on..
- outojamielipiteitäteillä
Hyvä järjestely
- ElämäniRakkaus
Sellaiselta että suhteen ei kuuluisi olla tällainen.
Tai, toiselle sellainen voi riittää.
Mulle ei riittänyt, ei intohimoa eikä palavaa halua toisen iholle.
Tottahan toki kavereidenkin välille voi intohimo syttyä, kuka tietää?
Jos kaveripohjalta intohimottomasti ollaan suhteessa ja molemmat ovat sitä niin silloinhan te ette muuta kaipaa, joten olette varmasti onnellisia yhdessä :)
Onnea!! - Ihanhelvettiä
Rakkaus muuttunut kämppäkaveruudeksi. Ero edessä.
- Nim.kokemustaon
No en suosittele kenellekkään jos haluaa rakkautta!
- umpikujas
Perseestä suoraan sanoen!
Koko ajan vaan toinen mielessä. Muistaakseni se oli sieltä ja tod. syvältä. Nuorena (alle 22 v) tuli kokeiltua sitäkin kun vedin herneen nenään miehelleni ja heitin sen pihalle elämästäni, heittelin sormukset helvettiin ja pakkailin tavarani ja hommasin oman asunnon.
Viikossa mulla oli uusi ja se oli sellainen lohduke ja ehkä vähän sellainen kiukuspäissään näyttämisen tarve mun exälle että "haistappa sinä kuule vittu! Näin käy kun menet noin tekeen! Opitko oleen vai häh??"
Paskahan tikki se kokonaisuudessaan oli ja minä en siitä ylpeä ollut koska kaikki siitä kärsi. Loppujen lopuksi lemppasin vielä sen lohdukkeen pois ja 24 h sisällä olin taas exäni kanssa suhteessa ja jatkoimme siitä sitten muutaman vuoden lisää.
Olin sellainen tuulispää silloin kun kiihdyin. Tein nopeita ratkaisuja ja jätin nopeasti.Ikävältähän tämä tuntuu. Avioliitto on vaimoni tahdosta muuttunut kämppäkaveruudeksi.
Ihan tätä en osannut odottaa, kun papin edessä sanoin tahdon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943799Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512682- 1591327
Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741250Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101139- 46924
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt208785