Helsingissä ja espoossa ei näköjään kukaan muu myy kuin sports car center. mistä muuhalta tuon auton voi ostaa?
Eikö uutta Giuliaa saa ostaa muualta kun SCC?
7
177
Vastaukset
- Kokemusta_on
Giulia niin kuin muutkin Alfat kannattaa ostaa ja käydä hakemassa Saksasta. Säästö on tuhansia euroja.
- Kokeiltua
Giulia oli aika kammottava sisustaltaan. Ei ole ihan loppuun asti viimeistelty ja esim vaihdekeppi on kuin bemarin automaatti mutta edes kirjaimia ja numeroita ei ole viititty laittaa vaan keppi on jätetty mustaksi ja halvan näköiseksi. Ulkoa on toki hieno mutta sisusta rattia myöten halvan näköistä ja vailla viimeistelyä. Penkit oli huonosti tuettu, ei säädettävää reisitukea ja oli kyllä oudon kovat istua muutenkin. Tuota alfaa ei ole selkeästi tehty yli 10km matkoille sillä siinä alkaa perse puutua saunanlauteilla. Laatuun nähden todella ylihinnoiteltu.
- Yksiasiakas
Mielstäni scc myyjät on olleet aina jotenkin luotaantyöntäviä valtaosa. Ainoa hyvä myyjä on ollut espoossa roope.
- kertariitti
No se Alfan varaosatiskillä oleva kaveri on ihan jäätävä! Taitaa olla joku balttilaistaustainen nimestä päätellen ja onkin jäänyt vähän neuvostomoodi päälle. Ikävä vaan ettei kyseinen ynseys nykyajan autoalalla oikein toimi. Kaveri kuuluu johonkin aivan muualle.
- hienopeli
(Etu)penkit on kieltämättä vähän vaatimattomat, mutta muuten auto on mielestäni erittäin tyylikäs ja erottuu massasta vs. ne iänikuiset mustat Bemarit ja Audit joita on kaikki parkkipaikat väärällään.
- volkkariton
Veloce versioon tulossa paremman näköisemmat (tukevammat) penkit. Se ei karvalakki mallin penkkeihin auta, jollei saa lisämaksusta vaihdettua. Velocessa tulee kyllä mukava myös neliveto ja 280 / 210 heppaa penkkien lisäksi kaupan päälle muut somisteet. Myyjät löydät Alfaromeo.fi kotisivuilta.
- Ompasupee
Veloce on hyvä juu ja jatkossa tuon sisustapaketin saa 1145 hintaan myös super malliin. Tänään katselin hinnastoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666