Rap,Rak irak & matu=

IrakKari

Yli kuukausi sitten Helsingin Puotilassa tapahtunutta vuonna 1930 syntyneen vanhuksen surmaa on pidetty mm. Ylessä sattumanvaraisena tekona. Tällä viikolla vaihtoehtomediat ovat paljastaneet, että 1991 syntynyt tekijä onkin irakilaistaustainen räppäri Muntazar, oikealta nimeltään Al-Muntazar Al-Mehsen. Ylen monikulttuuriagendan kannalta henkilöllisyyden paljastuminen on tuskallista, sillä pari vuotta sitten televisioon tehtiin juttu "Tottelematon mummo", jossa irakilaisräppäri tapaa suomalaisen rap-mummo Eila Nevanrannan. Ohjelman insertissä kerrotaan,
että 23-vuotias irakilaissyntyinen räppäri Al-Muntazar Al-Mehsen kohtaa jaksossa 78-vuotiaan Rap-mummo Eila Nevanrannan. Eila pohtii omia juuriaan ja mistä oma kapina kumpuaa. Katso jakso heidän tapaamisestaan ja lue Rap-mummon tarina.
Toden totta, ennakkotieto rap-"musiikista vain vahvistuu ja sitä on todella pidettävä suomalaisten aisankannattajanuorten, lähiöbimbojen, rasististen kehitysmaalaisten ja dementikkojen vähämielisenä jumputuksena, jossa leijuu alaluokkaisen väkivallan ja kuoleman tuoksu.
Räppäri Muntazar on kunnostautunut myös antifasistisella Palefacen videolla Emme suostu pelkäämään, jossa hän esiintyy yhdessä mm. ex-ministeri Paavo Arhinmäen ja anarkisti Suvi Auvisen kanssa. Islamin soturiksi ryhtynyt Al-Muntazar Al-Mehsen ei ole suostunut pelkäämään, vaan hän surmasi tieten tahtoen suomalaisen puolustuskyvyttömän vanhuksen. Surmapaikkakin oli sopivasti vihollisen alueella eli kristillisen kappelin vieressä.
Yle tulee varmuudella vaikenemaan surmaajan taustoista, mutta sen sijaan on paljon mielenkiintoisempaa seurata miten Karri "Paleface" Miettinen tulee lähiaikoina kiemurtelemaan irti tästä ikävästä takaiskusta, jota hän varmaan kutsuisi monikulttuurisuuden kasvukivuksi.

3

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perusjammu

      Lässynlässyn, rajakki

      • perusjuttu

        Lässyn lässyn.. Tämähän on skandaali! Persujen mahdolliset natsikytkökset (missä ovat?), tässähän näytettiin toteen vasemmistoliiton ja islam-tappajan välinen kytkös, sekä Palefacen ja ääriliikkeen yhteys.


    • SotaAlkaaKohta

      Al-Hamzawin mukaan aikaisemmin tulleiden ja viime vuonna yli 30 000 Suomeen tulleen välillä on eroja.

      “Turvapaikanhakijoita on muutama joukossa. Suurin osa tulee valheella.”

      Kauan Suomessa olleet maahanmuuttajat sanovat Al-Hamzawin mukaan, että valtaosa Suomeen tulevista nuorista miehistä tulee “pelkällä valheella”.

      Turvapaikkaa oikeasti tarvitsevia on vain pieni osa. He eivät myöskään tule sopeutumaan Suomeen.

      “He voisivat siirtyä maan sisällä turvallisemmalle alueelle.”

      “Suomen päättäjät ovat houkutelleet näitä ihmisiä tänne. Sana kulkee nopeasti.”

      “Esimerkiksi Irakissa on täysi tieto siitä, että täällä kestää käsittely kauan. Koko sen ajan sulla on elatus, sulla on viisi ateriaa päivässä ja saat käyttörahaa.”

      “Sen jälkeen, jos sä saat kielteisen oleskeluluvan, saat valittaa. Edelleen sulla toimii kaikki palvelut.”

      Tulijat tietävät Al-Hamzawin mukaan myös sen, että rikoksista ei palauteta kotimaahan, koska siellä voi tulla vainotuksi.

      Al-Hamzawi kertoo, että vokeissa oleskelevat turvapaikanhakijat tietävät, että jos he eivät saa myönteistä oleskelulupapäätöstä, heidän kannattaa tehdä rikos, esimerkiksi raiskaus, ja vedota sen jälkeen siihen, että joutuu vainotuksi kotimaassaan, jos sinne palautetaan.

      “Tää on täysin totta! Irakilaiset itse kertoo tästä mulle!”

      kajaani-irakilainen-murhaaja-2

      Syyskuussa kaksi irakilaista turvapaikanhakijaa murhasi Kajaanissa paikallisen isoisän, Arto Mikkosen.

      Monet Suomessa pitkään olleet maahanmuuttajat ovat ihmetelleet Al-Hamzawille, miksi Suomen päättäjät ovat näin hulluja.

      “Rajat kiinni heti – näitä nuoria miehiä ei voi päästää tänne!”

      Al-Hamzawi kertoo, että tulijoiden joukossa on rikollisia, murhaajia ja terroristeja. Myös pitkään Suomessa olleet maahanmuuttajat pelkäävät tilannetta.

      Al-Hamzawin mukaan tyhmimmät pelinappulat koko kuviossa ovat kuitenkin suvakit.

      “He ovat pelinappuloita päättäjille ja he ovat pelinappuloita matuille.”

      “Matumiehet – nämä nuoret – ne haluaa nämä suvakit puolustamaan. Vokissa he nauraa näitä naissuvakkeja, “vitun huorat”, ja se on tosi!”

      “Ne on tyhmiä, ne puolustaa meitä”, sanovat vokkien asukkaat Al-Hamzawin mukaan.

      “Tää on täysin tosiasia! Mä itse kuulen tästä aina! Mutta he ei usko sitä, he ei ymmärrä sitä.”

      “Mä en ymmärrä, mitä näiden suvakkien päässä on!”

      siilinjarvi-vok-video-kk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      89
      3554
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      25
      3093
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      56
      3054
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      61
      2875
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      64
      2700
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      54
      2697
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      61
      2424
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2281
    9. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2132
    10. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2128
    Aihe