Vahvistuksia, tarvitaanko?

#33

Olis kiva tietää mitä muut ajattelevat tämän hetkisen Kärppien joukkueesta. Ite toivon että Kärpät hankkis vielä kaks pelajaa, yks vois olla nhl-hyökkääjä ja toinen huippu maalivahti taikka sit pelkästään kaks kovaa hyökkääjää.

Elikkä tässä tapauksessa Rinne loppukaudeks johonkin toiseen joukkueeseen jossa sais vastuuta, vois olla Rinteelle ihan hyvä päästä joukkueeseen jossa se sais pelata enemmän pelejä ja pääsis samalla kehittymään. Bäckström ei ole ollut kovin lupaava tällä kaudella paitsi nyt on alkanut näkymään kunnon torjuntoja, mutta jotenkin ei ole samalla tasolla ku viime kaudella.

Toiveita:
M:Miikka Kiprusoff, ? ja H:Simon Gagne, Olli Jokinen, Brendan Shanahan, Miroslav Satan, Martin Genilas, Bobby Holik, Keith Tkachuk, Keith Primeau tai sit joku huippu pelaaja.

7

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xagu Goiwu

      Ei tarvita. Jos joukkue on liigassa kolmen ensimmäisen joukossa ja saa hopeaa Euroopan parhaista, niin ei se enää pelaajia vaihtamalla paljoa paremmaksi muutu. Liiat vaihdokset monesti sotkevat kuvioita. Huippupelaajat ovat tietyst hyvä asia, mutta saattavat nekin muuttaa joukkueen tasapainoa.
      Jos ei nouse herroilla kusi päähän ennen loppupelejä Kärpät pelaa finaaleissa ja hyvällä mahkulla voittaa tänääkin keväänä.

    • Kausikorttilainen

      Nimen omaan Valmentaja tulisi vaihtaa,joukkue on todella vahva,mutta Jalonen ei saa siitä kaikkia tehoja irti.

    • Tällä hetkellä Kärpät vaikuttaa erittäin tasapainoiselta joukkueelta, jonka jokainen kentällinen pystyy luomaan tilanteita. Kärpät on ehkä joukkueena liigassa ykkönen juuri nyt. On osa-alueita, jotka ovat muilla liigaseuroilla parempia, mutta kokonaisuutena pidän Kärppiä parhaana. Joukkue on yhtenäinen ja ketjujen tasapaino on kohdallaan. Minusta tuota joukkuetta ei tarvitse vahvistaa ensimmäiselläkään pelaajalla.

      Kannattaa muistaa, että uuden pelaajan tulo voi tuhota joukkuehengen, etenkin jos pelaaja on meriiteiltään tähtiluokkaa. Mikäli tehot jäävät pieniksi, niin siitä tuskastuu vahvistus ja sitä kautta tyytymättömyys voi haitata koko joukkuetta. Sitä riskiä en ottaisi, etenkin kun sellainen pelaaja olisi joka tapauksessa kallis, ilman minkäänlaisia takeita siitä että olisi todellinen vahvistus.

    • juu

      Pitäisi olla jokin kovanaama vastaamassa Heleniukselle yms. pelaajille. Oli ikävä katsoa, kun Frankfur yritti vahingoittaa kärppien parhaita pelaajia ja eikä ollut heittää ketään "poliisia" jäälle.

    • #33

      siittä olen 100% varma että yks nhl pelaaja Kärppiin tulee ja se on huippu!!

      En sit tiedä pitääkö paikkansa se että narrit on heittämässä Hancock:in pois joukkueesta ja hommaamassa nh-pelaajan tilalle (tätä on veikattu Keith Tkachuk), näin tuolla jatkoajan keskustelu foorumilla puhumaan. Eikö narreille mikään riitä, Selänne on tulossa pian joukkueeseen ja muutenkin menee paremmin ku hyvin, no toivottavasti se on pelkkää narri fanien unelma vaan, muuten taitaa Kärpät kyllä jäädä jyrän alle.

      Elikkä vähän vaikuttaa siltä että tänne tulee noita kovia nimiä eri seuroihin vielä. Mun puolesta Kärpät sais hankkia vaikka 2-3 huippu pelajaa, kuhan vaa poika jää Ouluun, muuten taidetaan jäädä nuolemaan näppejä keväällä.

      Kaikista eniten toivoisin että nhl alkais niin sit ei menis tää touhu liian pitkälle. Mutta se on varma että Kärpät ei hanki tänne ketään semmosta joka on vaan esim. pelannut vain golfia syksystä asti, näin ainakin Junno sano. Toivottavasti Junno toimii oikein, eikä petä fanejaan.

    • Eric

      Ketä ihme toi Genilas on sellaista
      Pelaajaa ei oo olemassakaan

      • #33

        huomasit virheen, hyvä. Siis tarkoitin Martin Gelinas, kyllä sä varmaan sen tajusit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      129
      1300
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      118
      1127
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      97
      934
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      113
      857
    5. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      273
      814
    6. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      715
    7. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      19
      701
    8. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      52
      699
    9. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      28
      637
    10. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      49
      599
    Aihe