Kyllä täytyy sanoa, että paljon turhia lupauksia on monissakin pesuaineissa. Olen yrittänyt löytää tavallisen kaupan valikoimista hyvää pesuainetta mikä poistaa kalkkia pesutiloista. Järjestään ei ole ollut mitään vaikutusta kalkkiin, kalkkiläntit on ja pysyy.
Miksi mainostetaan tuotetta kalkinpoistajaksi, kun ei kumminkaan sitä tee???
Humpuukipesuaineet
6
164
Vastaukset
- f1tiivistyy
Kimi nopeampi kuin Vettel. Pisteissäkin edellä. Mersut ovat kuitenkin liian nopeita.
- suututtaaturhat
Tulisikohan tuo Kimi jynssäämää nuo kalkkitahrat pois?
- pesulamuija
Löysin toimivan "konstin" ongelmaan! Tarvittavat "aineet" etikka, ruokasooda.
Laitan lorauksen etikkaa, ruokasoodaa huuhteluaine lokeroon voi myös laittaa huuhteluainetta, minä laitoin paritippaa Dove men care body and face wash pesuainetta! Tietysti se hieman vaahtoaa, mutta ei hätää. Samoin laitoin pesuaine reijästä loraus etikkaa, lusikallinen ruokasoodaa ja pesuainetta eli nestemäistä surffia. HALLELUJAA nyt voin kertoa, pyykkini tuoksuu puhtaalle, ennen mädälle tunkalle, se hirveä haju aina nokassa, vaikka lakanat vaatteet pesty, herraisä sitä hajua! Nyt on lähtenyt samalla kaikenmaailman sairaudetkin pois, on kuin olisi vapaa ihminen ilman taakkaa. KIITOS keksintöni. Tämä tarina on 100% tosi henkilökohtaisesti koettu!!!!!!!!!!!!!!!!! - Hyvinskulaa
Taikasieni on paras kalkinpoistoon kylppärissä ja muuallakin. Oon ostanu prismasta sekä deluxea että ecopower taikasientä ja toimii juuri tuohon kivasti.
- suututtaaturhat
Olen joskus ostanut kaksi taikasientä. Toinen oli erinomainen ja toinen todella huono. Harmi, kun en muista sen paremman nimeä.
- mkdkdkkdkdkdk
Ebaysta taikasieni 500kpl 5 euroa postikuluineen. Laita ebay hakuun magic sponge.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 742962
- 682837
- 681822
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171679- 241657
- 261602
- 201600
- 481297
- 381273
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91269