Tavallaan se on hirveä, mutta näköjään ainoa tapa saada tietää asioiden oikeaa laitaa.
Jos valtamedia alkaisi kirjoittaa totuudellisemmin niin tälläisiä MV.tä ei tarvittaisi
Jos valtamedia alkaisi kirjoittaa totuudellisemmin niin tälläisiä MV.tä ei tarvittaisi
Vastaukset 25
Vanhimmat
Valtaapitäviä vastustavia ja niiden vääryyksistä kertovia on vainottu ja teurastettu kautta aikain.
Nykyaika ei ole muuttanut mitään.
Eläköön Janitskin; oikeuden esitaistelija Suomessa!
MV-lehti on kuin tämä foorumi! Paljon huonoa käytöstä mutta ainoa keskustelufoorumi, josta löytää totuuden. Koska on VAPAA.
Minua häiritsee paljon enemmän valheet kuin typeryydet. Osaan näet erottaa ne toisistaan
Valtamediassa et voi erottaa yhtään mitään, koska totuutta ei yksinkertaisesti esitetä , jos kyse on tärkeästä asiasta
MV lehdessä oli viime vuoden,syksyn järjestetyn muslimi invaasion hirvittävyydestä Etelä ja Keski Euroopan maissa paljon uutisia ko maiden lehdissä kerrottuna. Tallottuja peltoja,roskaa ja hävitustä. YT on videoita jihadistien massa hyökkäyksestä Eurooppaan tyhmien suvakkien toimesta elätettäviksi. Suomen Media on vaiennut täysin niistä on ongelmista mitä muissa EU maissa on ja miten kansat vastustaa pakkovaltaa. Se mitä uutisissa näette ja kuulette on valikoitua aivopesua ja agendaa.
Aprillia venäläisenä olen aina uskonut Putiniin ja MV-lehteen.
Suvakkitrolli ei siedä totuutta vastamedian totuudellisuudesta ja valtamedian valheellisuudesta? Ja yrittää pelata Venäjä-kortilla. Epätoivoista...
Suvakkimedia on kauheassa paniikissa mv:n vuoksi.
Taitaa ryssien äänitorvi olla heikossa hapessa.
Pistäkää Ilja häkkiin, tilalla on uusi tekijä saman päivän iltana. Totuutta ette pysty vaientamaan, vaikka totuuden puhujat nitistetään. Eletään sähköisen tiedoittamisen aikaa
dosantti bäckman ja venäjä mv lehden takana
rasistit ja petossuomalaiset valjastettu hajottamaan suomea
Eiköhän isänmaallisen pitäisi keskittyä Eu:sta eroamiseen. Pahin uhka Suomelle on Eu, koska emme ole enää itsenäisiä vaan pahan liittovaltion vähäisimpiä jäseniä.
Eu:lle maksamme enemmän kuin sieltä saamme ja pakolaistulva on yksinomaan Eu:n ansiota tai sallimaa.
MV tekee pahaa mielenterveydelle, lähes pelkkiä huonoja uutisia/vittuilua ja vielä sillä tavalla kirjoitettuna, että alkaa taatusti ahdistamaan.
Jos et lue, et ehkä niin tarkkaan tiedä kaikesta paskasta ja ei ahdista niin paljoa.
Et voi kuitenkaan itse estää pahoja asioita tapahtumasta, ellet ole supersankari.
Omalle kohdallesi ei todennäköisesti normaalissa elämässä tule ainakaan kovin usein sellaista tilannetta, jossa jotuisit vastaaviin asioihin törmäämään.
Jos totuus alkaa ahdistaa, niin silloin on lukijassa vika!
Minua ahdistaa paljon enemmän valheet, joita valtamedia syöttää.
Erittäin hyvin toimiva ja helppo lääkitys, oman normaalin elämän kannalta täysin turhaan ahdistukseen ja vitutukseen, joka aiheutuu MV-lehden lukemisesta, on se, että ei yksinkertaisesti vaan lue MV-lehteä.
Valtamedia ei ole täydellinen, mutta se ei myöskään tongi pelkkää paskaa kokoajan, eikä paskasta jaksaisikaan kokoaikaa lukea.
Toistan: On parempi tietää totuus, vaikka se ahdistaakin.
" Olen mieluummin onneton Sokrates, kuin onnellinen aasi."
Itse olen paljon mielummin onnellinen aasi tai vaikkapa pässi, en vaan halua kuormittaa aivojani rikosuutisilla ja muulla shitillä, mitä lehdestä löytyy.
Ei niihin lehdessä oleviin pahoihin asioihin voi kuitenkaan itse yhtään mitenkään vaikuttaa.
Ja kyllä valtamediakin informaatiota jakaa, vaikkakaan ei niin räikeällä tavalla.
Lehden "totuuskin" on tietyllä tavalla värittynyttä, neutraalia uutisointia ei sieltä hevillä löydy.
Tietyt asiat, esim. turvapaikkatarjous Janitsknille Donetskin kansantasavallasta ja Jessica Aron mustamaalaaminen isolla kampanjalla, herättävät kysymyksen siitä, että tehdäänköhän uutiskokonaisuudet FSB:n, eli entisen KGB:n propagandaosaston kaikkein uusimpien oppien mukaan.
Jos niin olisi, niin silloin tiedustelun ja hybridisodan ammattilaiset sekä trollit, yrittäisivät "porautua" lukijoiden pään sisään ja vaikuttaa heidän ajattelutapaansa, mikä on aika pelottava ajatus sinällään.
Ensimmäinen kappaleesi kertoo kaiken oleellisen. Haluat siis mieluummin olla typerä. Kiitos rehellisyydestäsi. Ei mitään lisättävää...
Näin on.
Mv-lehti kirjoitti vuosi sitten samoista aiheista mistä juutaisten propagandamedia nyt (kun on pakko) Aika huikeaa...
No joo ihan hyvää juttua ja paljastuksia, mutta kyllähän toi juutalais juttua on kyllä hieman ufoa:) et se menee uskottavuuden ulkopuolelle. Samoin sinne Facekeskusteluun tulee putinismi vastauksia, ehkä jopa trolli tehtaista... Et nämäkin vie minulta luku halut...
Samoin tuo NATO juttu tuntuu vähän että tämä olisi sitä Tarjan ulkopolitiikkaa...
Tuosta venäläisyys maineesta ja jutuista pitäisi päästä eroon, venäläisiä vastaan minulla ei ole mitään varsinkaan kun eivät puutu suomen asioihin..
MV lehdestä huomasin, että Puotilassa puolustuskyvyttömän
vanhuksen raakalaismaisesti teurastanut olikin yllättäen
irakilainen...en nähnyt uutista alkuun missään ns. valtamediassa.
Olen myös ruvennut lukemaan ko. lehteä...suvakkiohjelmista tämä
Enbusken ja pottatukka Veitolan luotsaamaa keskusteluohjelma
on suvaitsevaisuutta parhaimmillaan...kritiikitöntä ja ääriajattelua,
tosiasiat kieltävää "journalismia"...
Aivan, tästä voitaisiin päätellä että suomesta puuttuu sellainen media/lehti joka kertoo vähän enemmän, eli tästä MV lehdestä voi vain syyttää nykymediaa!, eli tälläisen "roskasivusto",jolla on myös lehteä kutsuttu, on noussut luetuksi lähteeksi, tähän samaan kun lisätään venäjä myönteisiä juttua niin aletaan niitäkin kohta uskoa, eli VALTAMEDIA on tämän luonut.
Toisaalta toi venäjä jutut on niin läpinäkyviä, että lapsikin sen jo ymmärtää, venäläiset eivät osaa valehdella niin hyvin kuten muut;)
Täydellinen kommentti! Iljalta voisi kysyä, että mitä mieltä se on noista trolli kommenteista, veikkaan ettei pidä:)
Ilja on trolli Johan on trolli MV on trollausta = totuus.
Ilja on henkilönä just sellainen kuin vaikkapa steroideista kiinni jäänyt urheilija. Mainetta ja kunniaa täytyy ensin saada keinolla millä hyvänsä ja hirveä selittely, kun kaikille muille paitsi Iljalle ilmiselvä kuvio puhkeaa.
"Keskellä yötä alkoi nennää kutittamaan ja otin lääkärin määrämän viivan ruokasoodaa... Mittään muuta en oo ottanut sniff ottanut. Usotsie? Misson miun asian ajaja?"
no jo on porukkaa :D ei kai mua hävetä mv:tä lueskella.Enemmänki säälin niitä jotka on pelkureita ja valtamedian armoilla...ai niin jotkut eivät kehtaa tunnusta ees seiskaa lukevansa!! mikä ihme teitä vaivaa??
Perussuomalaisten lehdessä on juttuja, vaikkei kaikkea siinä