Voisiko joku kertoa kuka siellä Liedossa ampui ja ketä ? Vaarallisista henkilöistä koostuvaa seuruetta kuulemma jahdataan. Onko kenties jo aiemmin suomalaistunut seurue, vai vasta juuri suomalaistumisen aloittanut seurue kyseessä ?
Tiedotusta kaivataan
40
781
Vastaukset
- hemuli456
Millainen paikka Tuulissuo on?
Kyselee utelias varsinaissuomalainen ei-lietolainen- Ei-LietolainenMyös
Siellä on aika paljon teollisuusyrityksiä, vaikka siellä nyt on asutustakin.
Vähän sellainen syrjäinen kunnanosa. Yö- ja ilta-aikaan vähän kolkkoa seutua just tuon telloisuuden takia.
Itse olin siellä joskus aikanaan, noin 10v sitten töissä eräässä firmassa muutaman kuukauden, joten tiedän tienoota hieman.
- Viisas_
Bandidos tai cannonballs
- Tuulissuota_tietävä
Helvetin enkeleillä on ainaki kerhotalo tuulisuolla
- kotoutusrahaalisää
kotoutumiseen tarvii lisää rahaa.. rahalla kotoutuu hyvin, mitä enemmän rahaa, sitä paremmin kotoutuu......
- Ohjeistus24
Juuri näin. Jos ei anneta tarpeeksi rahaa ja seksiä, ei kotoudu, ja syntyy ongelmia. Eli nyt vaan reilusti rahaa ja pimpsaa jakoon, niin ei tarvitse antaa pelolle valtaa, eikä heilutella avainnippuja.
- PimpsaaPiisaa
Kyllä juuri näin: pimpsaa ja rahaa. Molempia kyllä meidän suvakkitytöt tarjoavat auliisti joten hommat hoituu kyllä!!!!
- uvvuvy
http://mvlehti.net/2016/10/08/juuri-nyt-mista-liedon-ampumatapauksessa-oli-kysymys/
Siinä tietoa. MV edellä muut perässä 😜- ManeHei24
Olipahan taas uutisointia muissa medioissa. Minkähänlainen seurue oli kyseessä tällä kertaa. Tuskinpa kerrotaan, mutta ehkä ryöstöyrityksen kohde avaa tapahtumien kulkua vielä lisää.
- Tkicfs
Jos ton tekstin uskoo, niin odottelet varmasti joulupukkia lentävien porojen kera! 😜
- kukastietää
Onko perää että matut taas
- kebabin_poistattaja
Varmaan kurdit.
- näitähänsattuu
Oisko entinen amisharjoittelija Baltiasta tai Balkanilta tullut rahavarantojaan täydentämään ennalta tutusta firmasta?
- Oxepam
Oliko ryöstö vai olisiko ollut järjestäytynyt rikollisjengi mennyt perimään velkoja ja napit osuikin omiin nahkoihin? Oli miten oli, joku sai osumaa. Pitääköhän toi vitunpillun lehden juttu paikkansa?
- Sanojensa_takana
Bandidos tai cannonball eli ihan kotimaiset kantis rikolliset. Kriittisiä ahdistaa kun ei ollut matuja.
- Rajatapaus_
Hell's Angelsin kavereita
- uppp
.....
- MatutrikastuttS
Oli matuja mutta mistä vokista ja vielä aseet ????
- kamelinkusettat
poliisi vikenee eli kamelikuskit asialla
- Tsournalisto
Oli 1% jengiä ja siis pottunokkasuomalaisia. 1% jengi on Iljan sanoin Kuonaa !
- uppppp
....
- Rauvolalainen
Mvlehden tiedot ovat aivan erilaisia kuin polisin tiedotteet. Kumpi on oikeassa eli tietää paremmin ?
Hätävarjelua oli pakko ampua reiteen kahdesti, joten oli henki vaarassa. - hfds
Mulla ois kunnon aseita tarjolla ei tartes nallipyssylä uhota?
- MV-LEHTI_TOTUUS
mv-lehti kirjoittaa totta ainan pilhupolliisit puhuu paskaakoo
- upppp
....
- jäinvainmiettimään
Laukaukset!
- rauhatonkylänyö
Taas paukkui!
- olikin
Littoisissa.
- sesiisollut
Ei kirkolla päin.
- eisielläkään
Oikeastaan Loukinaisissa (Tuulissuo).
- onkin
Viikko aikaa kohta.
- oikeapistooli
Ei ollut ilotulitus.
- miesliikkeellä
Pommiuhkaa!
- onneksiseniin
Saatiin kiinni jo.
- leikkivätkin
Kiväärit.
- otsikoissakin
Iltalehden.
- taasko
Pam!
- elmeripallivaha
Markon puhelin viety!
- kuuluukin
Kantaväestöön.
- lieto
BadAssBoys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745129Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025941SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229687Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369041Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla808445Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri566068