Hei onko kellään kokemusta ruukin maaseutuopistosta? Millainen ilmapiiri,millaiset hevoset jne.Kertokaa ihmeessä siis kokemuksia ja mielipiteitä! Eniten tällä hetkellä kiinnostaa millaisia hevosia siellä on :)
Ruukin maaseutuopisto
6
3081
Vastaukset
- Anonyymi
Viesti näköjään vanha, mutta jaloista ja suusta sairaita hevosia ja hevosten huono kohtelu yleistä ainakin ravipuolella. En suosittele.
- Anonyymi
Hevoset ovat tietysti hevosia. Mutta ei tuollaisessa koulussa maailman huippuhevosia ole. Niillä pärjää, kun kohtelee hyvin. Niitä voi rakastaa joka tapauksessa.
- Anonyymi
Parempiakin heppakouluja varmasti on ku tämä ruukin. Itse sen käyneenä voin sanoa että ei kannata sinne mennä. Siellä kohdellaan hevosia kuin oppilaitakin huonosti. Ainakin silloin kun itse siellä opiskelin.
- Anonyymi
Olipa sitten millainen paikka hyvänsä, aina on joku, jolla menee huonosti. Nämä täällä aukovat päätään.
Ihan kelpo koulu ja kelpo hevoset. Suurin osa oppilaista arvosti ja kohteli hevosia hyvin, mutta joukossa oli jokunen aivan tomppeli hevosten kanssa.
Oikealla asenteella koulusta saa paljon oppia, ystäviä ja mukavia muistoja.
- Anonyymi
Liekö viimeisin viesti ollut joltain ruukin ooettajalta lähtöisin. Itse olen ollut kys. Koulussa opiskelijana ja kokemus todella huono. Hevosten kohtelu on jo yleisessä tiedossa. Opiskelijoiden myösntodella huonoa, huudetaan ja haukutaan kun sillä tuulella satutaan olemaan. Yhteiskunna omistama valtion laitos ja kämä itseään opettajiksi tituleeraavat "asiantuntijat" käyttäytyvä kuin itsevaltiaat. Työtään he eivät todellakaan hoida, asiakirjoja joskus vuodenkin odotelleena. Viestihin vastataan ilmeisesti jos sillä päällä satutaan olemaan. En todellakaan suosittele tätä nk. Oppilaitosta kenellekään. Ihmettelen vain miten ovat saaneet pitääbyllä toimintatapojaan näinkin pitkään
- Anonyymi
Ei kannata hevospuolelle mennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1263880- 793187
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563185- 193125
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans63041- 292815
- 542557
- 662296
- 192287
- 412141