Liikkuuko ikaalisissa huumeita?

Piikittäkää.Hengiltä

Vai onko huoli turha,itse en nimittäin siedä hörhöjä silmissäni

9

106

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hampuster

      Kyllä liikkuu. Tavallinen pulliainen ei sitä huomaa koska heidät on aivopesty kuvittelemaan että huumausaineiden käyttäjä on työtön, syrjäytynyt rikollisnisti. Valtaosa esimerkiksi kannabiksen käyttäjistä ovat tavallisia perheellisiä ja työssäkäyviä kansalaisia, jotka ovat valinneet vaihtoehtoisen ja turvallisemman päihtymistavan kuin mitä alkoholi tarjoaa.

      Suomi-vankilassa asuville tulee yllätyksenä tieto, että kannabis on depenalisoitu suurimmassa osassa EU:ta. Kannabista saa vapaassa maailmassa käyttää, mutta Suomi on enemmän DDR kuin vapaa länsimaa.

      Ikaalisten kannabisyhdistyksen puolesta, Hampuster

    • vajakit.pois.silmistä

      Hörhöt eivät vajakilta kysele saavatko olla vajakin silmissä.

      • IkaalistenTiedonantaja

        Ja hörhöt ovat poikkeuksetta alkoholisteja, niitä riittää vajakin silmille.


    • Vapauta.sielu.taisteluun

      Joka sunnuntai riippuvaiset vaeltavat kirkkoon kuuntelemaan miten pitää olla nöyrä ja kuunnella mitä ns. paremmat ihmiset eli eliitti käskee sinun tehdä. Yleensä käskevät olemaan kuuliainen ja alistuva, sillä olisi suuri katastrofi, jos tämä verokarja alkaisi vaatimaan oikeuksia vapaaseen elämään ja kyseenalaistamaan miksi joku toinen on parempi ja ansitsee enemmän tekemättä mitään. Ruotsissa loisia kutsutaan kuninkaallisiksi, Suomessa kansanedustajiksi ja virkamiehiksi.

      Jos et tottele, joudut kadotukseen ikuisiksi ajoiksi. Jos tottelet, pääset paratiisiin. Molemmat paikkoja, joista kukaan ei oikeasti tiedä mitään, vaan kuuluu osaltaan tähän illuusioon, jota meille on syötetty syntymästä saakka. Suomen kansa on orjuutettu-

      Uskonto on oopiumia kansalle, pitää paikkaansa.

      • Minä inhoan uskovaisia yli kaiken!


      • ainon.horinasaarnat
        myllis_seppo kirjoitti:

        Minä inhoan uskovaisia yli kaiken!

        Eikö mylliskirkko ollutkaan menestys?


    • Nuorissa on Ikaalisten huumetulevaisuus.

      • lapsi.astialla

        Vajakki siinä esittelee aivojensa tuotoksia sininimmarillaan.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistoliitto esittää rikkaille veronkiristyksiä, mutta kansalle ei kelpaa

      Miksi? Haluaako taviskansa lisää leikkauksia peruspalveluihin? Pääsettekö liian helposti vielä terveyskeskukseen tai ham
      Maailman menoa
      89
      1460
    2. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      132
      1182
    3. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      123
      1181
    4. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      88
      1122
    5. 63
      1004
    6. Meistä puhutaan

      Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni
      Ikävä
      66
      960
    7. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      137
      881
    8. Uunimakkara koululaisten suosikki

      https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p
      Maailman menoa
      289
      770
    9. Noniin myönnetään

      Rakastan aivan kauheasti ❤️
      Ikävä
      18
      628
    10. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      152
      626
    Aihe