Jos painaa vahingossa vaikka 444 tarkoittaen neloskanavaa, sanoo boksi, että ei ole korttia. Sitten jää jumiin, eikä jatka, vaikka ottaa virrat pois ja yrittää uudestaan. Miten tästä pääsee eteenpäin?
HD Thunder 6500 jumittaa
2
4358
Vastaukset
- Boottaa_digiboksisi
Ilmeisesti katkaiset sähköt kaukosäätimellä. Ota sähkötöpseli pois seinästä vähksi aikaa ja kokeile, käynnistyykö se sen jälkeen. Kaukosäätimellä tai etuseinän kytkimellä tehty virran katkaisu ei boottaa jumiin mennyttä viritintä. Oletko päivittänyt digiboksisi http://hdthunder.fi/hdthunder-ja-topform-ohjelmistopaivitykset
- yritä_ekaa_kohtaa
laita töpseli kiinni seinään ja paina sitten niin pitkään Power-nappia että alkaa väkyttämään. reset-toiminto toimii näin.
Kansanviisaus: (voi kokeilla en tiedä toimiiko)
-ota töpseli irti seinästä(kaikki johdot). liitä johtojen päät toisiinsa ja anna olla yhden päivän ajan niin. nyt on kone nollautunut. ja vika poissa.
perustelu: kun kone ei saa virtaa ja johdot on lepo ajan kiinni toisissaan. virta tasottuu ja muisti tyhjentyy ... kai..
toinen tapa olisi viskoa pyhää vettä porstuan alimmalla rapulla ja uhrata vuohi.. kastemalla vuohen veressä työpselin päät ja kaukosäätimen itrapuna pää..
ainakin paha henki on lähtenyt pois.. jos sellainen siellä on..
itse juttelen masinoille niin ne alkaa toimimaan.. en tiedä mutta se toimii mun kohdalla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun443106Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081907Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171890Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si771635- 181492
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431388- 261322
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901309Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1081123UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1071117