Olen lähettänyt useita palautteita allerille saamatta vastausta.Nyt olen 2 keraa soittanut siihen palautenumeroon.Kummallakin kerralla pidettiin jonossa 10 min ja sen jälkeen puhelu katkaistiin.Tämä on mielestäni rahastusta.Niimpä kysynkin voinko valittaa kuluttaja-asiamiehelle tästä petoksesta.
kiukkuine Allerille
petetty.ihminen
1085
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Allerin toiminta on yhtäkuin Suomi24 chat ja sen ongelmat,ei niitä kiinnosta paskanvertaa ihmisten chattailut ,luotsien (selina1 tapsa,)toiminta saa varmaan jatkua hamaan tulevaisuuteen samanlaisena ,jos kiinnostaisi olisivat jo poistaneet heiltä luotsintittelit.Samoin muukin toiminta on siinä lain rajamailla.
Voit ilmoittaa Kuluttaja Asiamiehelle, he ottavat sinne yhteyttä.
Ihmettelen kysymystäsi.Miksi et voisi soittaa kuluttaja asiamiehelle?
Jos ei siksi kun kysees on ilmainen sätti palvelu jota ap. ei ole tilanut eikä maksanut eikä voi menetttää sen vuoks kun maineensa
Koko systeemiä ollaan ajamassa alas, kuten Ruotsissa tehtiin. Chat ei tuota riittävästi. Henkilökunta on jo irtisanottu. Siksi nämä viimeiset, kaksi taitamatonta ja typerää luotsia valittu, edesauttavat Allerin haluja. Lisäksi ruusa auttaa asiaa. Vanhat, fiksut luotsit ovat ihmeissään
Selina tapsa ja ruusa on sätin mätäpaiseita.
He ovat sätin syöpä ja syfilis
voit valittaa. ne antaa sun odottaa 10 minsaa ja sit katkee puhelu. hyvääsyksyy
RvaHuurteinen on bellan uusi räksytysnikki. Ja nikillä on kruunu vaikka minuutteja ei lähellekään 10 000. Tässä kopio: RvaHuurteinen liittyy keskusteluun. Hän on chattäillyt 1252 minuutin ajan.. Selina poisti eilen joltain miesnikiltä kruunun sen takia, kun ei ollut vaadittuja minuutteja, mutta kyllä RvaHuurteisella saa kruunu keikkua päässä. Tässä näemme jälleen kerran selinan puolueellisuuden. Selina taatusti näki huurteisen minuutit.
RvaHuurteinen liittyy keskusteluun. Hän on chattäillyt 1252 minuutin ajan..
nellie__: kuhan ei vain ole niin naivi että antaa omat pankkitiedot tuntemattomille
hetken-n- => tetris-61: et varmaankaan oo....mut eihän tässä mitään kiirettä
Gordelia_ => tetris-61: jaiks
tetris-61 => Gordelia_:
nellie__: jostakin keksitystä voitosta esim
susi_76 liittyy keskusteluun. Hän on chattäillyt 589868 minuutin ajan..
tehis2: en ole niin naivi...heh
rva-pitsiverho: rahaako ne sinne panisi
tetris-61 => Gordelia_: Sanattomaksi jäin mäkin kun näin.
aito-oliver => jalmari43: Dixon on väittänyt Harmageddonin sijoittuvan vuoteen 2020 ja Jeesuksen palaavan tuhoamaan epäpyhän kolminaisuuden vuosien 2020 ja 2037 välillä.
selina1 poistuu paikalta: Ei mene kauan....
selina1: tiedoksi jollekin, että huurteiselle on antanut 12.10. megatykki vipin. kellonajasta ei ole tietoa
Sun tehtävä selina on ottaa se pois! Vai eikö koske jasmiinin huutelunikkejä?