SETÄ SAA HYVÄ OLOA KAMERALLA.

Tttkain

Meidän naapurilla on sellainen ongelma, ei tarvinut kuin mennä parvekkeelle juomaan kahvia niin johan se alkaa kuvaamaan kameralla.

6

484

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HankiMaski

      Joka puolella o kameroita jotka kuvaa, lisäksi puhelimet missä kamerat... arviolta jokaisella on yksi kamera puhelin, joten meitä kuvataan salaa/tarkoituksella... ilmatteeks

    • on_line_yhteys

      Monella on useita jopa kymmeniä riistakameroita mustalla IR-salamalla pitkin pihaa ja metsää - mitään ei jää huomaamatta. Hieno juttu.

    • mulkosilmääjät

      Mitä pahaa siinä on,jos on riistakameroita.Tai vaikka ihan oikeita valvontakameroita.
      Nykymaailmassa tarpeellinen varuste.Helppokayttöisiä "kodinturvaajia" voi tarkistaa kuka nurkissa häärii,kun on talo tyhjillään.
      Mitä tulee tuohon kiikarointiin.Toiset vaan ei osaa elää omaa elämää.Jollei muuten nää,noustaa keittiön pöydälle,jo vaan näkyy paremmin.

    • taimiantero

      Moi. Jos haluat, voidaan vaihtaa ? Meillä on naapurissa superkyylä vaimoineen. Kun tulet kotiin / teet mitä tahansa pihalla, seisovat ikkunassa. Valot ovat poissa, joten luulevat, etteivät näy sälekaihtimien takaa. Mutta kun taustalla on keittiössä valot, näkyvät vallan loistavasti. No, kävelet ja morjestat, niin menevät kauniisti rintarinnan kyykkyyn. Lisähermoja toivon sinulle, yritä kestää. Niin mekin yritämme :))

      • niintietysti

        Kaikilla ei ole omaa elämää, niin joutuu turvautumaan muihin. Minkäs sille mahtaa. Ehkä omat lapset ovat lentäneet jo pesästä, jos on koskaan ollutkaan.


    • Anonyymi00006

      Näytä kesoa

      T:maxim

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      101
      1233
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      91
      850
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe