VVJ-267 Pitäiskö lähteä aamulla

vähän aikaisemmin, ettei tarvitsisi kaahailla kuin mikäkin vitipää ?
2970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Ja niin moni muukin myös saisi siirtää herätyskellon viisareita aikaisemmalle!

Äänestä
  • Moni stressi-Pena voisi myöskin siirtää myöskin myöhemmälle, niin ei olisi niin etuajassa että pitää körötellä liikennettä vaarantaen.

    Oikeastaan moni hiturainen persenaama voisi vetää viltin korville ja pysyä pois toisten haitolta. Vituttaa virtumaisen näköisiä naamojanne katsella, niin myöhästykää vain minun luvallani. Tai jääkää kotiin, niin parempi tulos saadaan aikaan kun jarrut on pois.

    Äänestä

  • Tässäpäs sitä liikenneasennetta kerrakseen.Ja tähän kun yhdistää onnettomat ajotaidot niin.....

    Äänestä

  • Haistakaa-perseenne kirjoitti:

    Moni stressi-Pena voisi myöskin siirtää myöskin myöhemmälle, niin ei olisi niin etuajassa että pitää körötellä liikennettä vaarantaen.

    Oikeastaan moni hiturainen persenaama voisi vetää viltin korville ja pysyä pois toisten haitolta. Vituttaa virtumaisen näköisiä naamojanne katsella, niin myöhästykää vain minun luvallani. Tai jääkää kotiin, niin parempi tulos saadaan aikaan kun jarrut on pois.

    sua on helppo ja hauska kiusata liikenteessä.

    Äänestä

  • Jos haluat kiusata ihmisiä tyhmyydelläsi, tee se muualla kuin olemalla tientukko.

    Äänestä

  • Ohi-ajaja kirjoitti:

    Jos haluat kiusata ihmisiä tyhmyydelläsi, tee se muualla kuin olemalla tientukko.

    tyhmää on helpointa kiusata

    Äänestä

  • Ei siis ihme että sinua kiusataan ajamalla ohi 😂

    Äänestä

No paljonko sun tutka näytti, entäs oma mittari? Onko mittarisi tarkistettu?

Äänestä

Missä minä muka olen kaahannut, vastuuseen vedän sinut!

Äänestä
  • vastuunsiirtoa

    Äänestä

Tuollaiset helevetin hitutötteröt tieliikenteessä ovat ihan vitun ärsyttävää sakkia, ja nyt on kyse näistä perkeleen mittari 100-ajajista !. Se on mulkut sellainen homma että 100 alueella ajetaan VÄHINTÄÄN 120 MITTARIN MUKAAN !!!, niin se todellinen nopeus on mittarivirheiden jälkeen se oikea ja liikennettä sujuvoittava nopeus = 100 km/h.

Ja te vitun idiootit kun ette sitä käsitä, niin saisitte pysyä kotonanne tai liikkua liikkumisenne bussilla !

Äänestä
  • Invataksilla tuollaiset saatanan jarrut saa kulkea, kun yläpäästä puuttuu ja alapäästö kans. Ne kolarit on yleensä hitaalla kaistalla, niin eiköhän se ongelma ole alinopeutta tööräövien aiheuttama nopeusero!

    Äänestä

  • körö körö kirkkoon

    Äänestä

  • Yli 7km/h ylitys rikesakko ja tuommoisesta ylityksestä kortti pois ja köröttelemään sitten sillä köröllä tai apostolinkyydillä.

    Äänestä

  • Minähän saan ajaa juuri niin hitaasti kuin haluan. Mikään laki ei sitä kiellä. Ylinopeuden sen sijaan kieltää. Jos se (siis hitaasti ajaminen) on sinulle ongelma, niin sitten sinun kannattaisi sieltä liikenteestä pois pysyä.

    Äänestä

  • Laki kieltää tahallisen liikenteen haittaamisen. Mikä on syysi olla tientukko?

    Äänestä

Audi A6 Sedan (AA) 4ov 2698cm3 A
Valm.kuukausi: -
Rekisteröintipvm: 20070607
Alustan nro: WAUZZZ4F47N027177
Sylinteritilavuus: 2698
Moottorin koodi: BPP
kW: 132

Äänestä
  • kannattiko tuosta tiedosta maksaa

    Äänestä

  • On Audi kunnon koneella, ei jää jonon perälle!!!

    Äänestä

  • Eikö tuo audi ole vanha paska? Hyvä käyttöauto kuitenkin, jolla kelpaa painaa hiileen. A6 on sen verran tilava, että siellä on hyvä nostaa tientukkojen muijjilta sakset kattoon ja laittaa lihaa sykkivään vartaaseen sillä aikaa kun ukko köröttelee tientukkona.

    Äänestä

  • ihmettelijä-- kirjoitti:

    kannattiko tuosta tiedosta maksaa

    ei tartte maksaa, ilmainen data

    Äänestä

  • missä haltijan nimi?

    Äänestä

  • Grillimaisteri- kirjoitti:

    Eikö tuo audi ole vanha paska? Hyvä käyttöauto kuitenkin, jolla kelpaa painaa hiileen. A6 on sen verran tilava, että siellä on hyvä nostaa tientukkojen muijjilta sakset kattoon ja laittaa lihaa sykkivään vartaaseen sillä aikaa kun ukko köröttelee tientukkona.

    Kyllä se on Audilla ajava stressipena, joka koittaa kompensoida puutteitaan möykkäämällä liikenteeessä. Ei taida pullistua ja sykkiä enää kuin se otsasuoni.

    Samaan aikaan juuri stressipenan muijalta saanut rentoreiska ajelee hymy korvissa asti nauttien elämästä.

    Äänestä

  • Niin tojen perrään...Niin tojen perrää että!

    Äänestä

  • 120kmmh kirjoitti:

    On Audi kunnon koneella, ei jää jonon perälle!!!

    Ja ovat bmv:n kanssa pääsääntöisesti puun tai valopylvään ympärillä,joka minua ei paljonkaan haittaa (paitsi vakuutus maksuissa) Kunhan muille liikennesääntöjä kunnioittaville ei aiheudu vahinkoa!

    Äänestä

Mitä kalliimpi auto, sitä kärsimättömämpi kuski! Monilta oululaisilta pitäis ottaa autot kokonaan pois. 20-60 vuotiaat kuskit on monet aivan tasan yhtä lapsellisia kuin hiekkalaatikolla taaperona tapellessaan.

Itsehän koitan tuolla moottoritiellä pitää aina vähän väliä edellä ajavaan letkaan, niin usein yleensä silti takaa joku ohittaa ja koukkaa eteen. Sitten se jää parissa rampissa pois.

Yli puolet käyttää sentään ohitellessaan vilkkua, mikä on karamellin arvoinen suoritus! Satikutia niille pikku kakkapyllyille, jotka eivät käytä. Kai ne haluaa näyttää sillä että "ovat kasvaneet isoksi".

Äänestä
  • Minä pidän myöskin turvavälit ja siksi mittarini näyttää 115kmh.olen emännälle sanonut, että ruuhkassa on tärkeintä pitää turvaväli edellä ajavaan. Mikään ei ole niin typerä näky kuinnrystyset valkoisina köröttelevä tientukko. Pitäisi liputtaa sivuun ja vetää nyrkillä paskaiset hanmpaat niiltä insinööreiltä kurkkuun.

    Äänestä

viimeisiä Nokia insinöörejä oululaisessa liikenteessä? katoavaa luonnonvaraa pitää kunnioittaa

Äänestä
  • Osu ja upposi...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


audillapääsee kirjoitti:

vähän aikaisemmin, ettei tarvitsisi kaahailla kuin mikäkin vitipää ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu