Mikä ihmeen piru homo Kalevia alkanut on riivaamaan
kun ei hälle riitä oma pieni sievä nyrkki runkkaamaan
miksi pitää vielä heinähattutyttöjen elämäkin tuhota
ja ruumishuoneen nurkalla tennismailan kanssa uhota.
kun ei hälle riitä oma pieni sievä nyrkki runkkaamaan
miksi pitää vielä heinähattutyttöjen elämäkin tuhota
ja ruumishuoneen nurkalla tennismailan kanssa uhota.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pääsi viimein palstan väki näkemään nyt tällaisenkin päivän
kun homoksikin luultu ukko Heinolassa kulki ilman huolen häivän
mutta nytpä uskovaiset sekä ateistit tuota saastaa miestä
yhteistuumin polkee lokaan: meitä enää ei sitt' piestä.
Siellä lehmän perse mielessä nyt siementäjä makaa
suuhun, korviin, silmiin, tukkaan vl-PASKAA sataa
leivätöntä pöytää Kaleville niin kuin epäuskoisille toisillekin
tarjolla on on pilkasta ja solvauksista - tuhatta ja sataa!
Mikä ihmeen piru homo Kalevia alkanut on riivaamaan
kun ei hälle riitä oma pieni ruma nyrkki runkkaamaan
miksi pitää vielä heinähattutyttöjen elämäkin tuhota
ja ruumishuoneen nurkalla virrenveisuun kera uhota.
Vaan eihän tämä mitään uutta ole Kalevilla, Kesillä
aina ovat epäuskon miehet eläneetkin pilkalla
eikä lehdet tuosta mitään alkaneetkaan kirjoittaa
epäuskoisia kun ei loukata nyt koskaan uskalla ja saa.
Oulun lehti Kaleva on ehdolla palkinnon tuon saajaksi
kun seppelöidään pilkkaajat ja Jumalankin maahan polkijat
siitäkös se riemastui tuo epäuskon, kadotuksen sakki
kuului Kempeleestä katsantoa ja Heinolassa Kalevikin kakki.
Otti Kalevi myös yhteyttä raatelevan Johannaan
joka pilkan ilkeimmän ja pahimman julki tuotti kirjallaan
ja sovittiin että raamatut nyt vihdoin rovioilla poltellaan
ja sanalla tuon kirjan kurjan säkein kansaa ruokitaan.
Kaikki epäuskon lapset kaiken aikaa pilkkas kansaa Jumalan
jota vähän oli keskellä suuren riettaan maailman
mutta onko sittenkään vika Kalevin tai kenties Kesin
jos...
heh...
...itse heitä katkeralla kielellä ja vihalla pesin.
Eipä ole leinon einon veroista runoElmaa...
Heinola 6, Tyrnävä 0!
on käännetty päälaelleen. Riimitys ei näytä onnistuneelta, mutta ajatus saattaa välittyä. Siis se, että Kale on paska.
Kalevi on oikeasti lahjakas taiteilijasielu. Valitettavasti on vakavasti mieleltään häiriintynyt. Parantumattomasti ehkä. Kestänyt vähintään 15'v.
Kuvan perusteella jo aiemminkin. Lapsuudessa on joku mennyt pieleen ja hän on ajautunut kohtalon tielle. ... ja uskon että on Raamatun aiheuttamana. Tämä oli siis uskomukseni. Ei tieto.
näin, Kalevillahan kääntyisi kaikki parhain päin, jos hän saisi parannuksen armon. Pätkääkään ei kukaan enää muistaisi näitä toista vuosikymmentä kestäneitä vittuilija ja suorastaan pirullistakin pirullisempaa jumalanpilkkaa, vaan kaikki puhtaat neitseet ynnä norttisormiset puhuvaiset veljet ja kaikki rauhanyhdistyksellä halailisivat rakasta uskonveljeämme Kalevia ja ihastelisivat ynnä ihmettelisivät, kuinka mutkikkaat ja käsittämättömät ovat Jumalan työt ja hänen ajatuksensa vallan toiset kuin meidän kurjien ihmispolojen.
Ihan helppoahan se olisi Kalevinkin mennä Lahden rauhanyhdistykselle
http://lahdenrauhanyhdistys.fi/
jossa on jo 501 jäsentä ja Kalevin liittymisen jälkeen siis 502, mutta ei Kalevin olisi mikään pakko liittyä rauhanyhdistykseen senkään jälkeen kun olisi saanut parannuksen armon, koska säästyy se jäsenmaksuraha, jos ei liity. Lahdessakin on satamäärin noita siivelläeläjiä, jotka eivät maksa jäsenmaksuaan, mutta kuitenkin joka viikko tulevat seuroihin ja saattavat pudottaa kolehtihaaviin napin taikka pikkukiven (isoja kiviä pitää välttää, koska silloin herkästi joutuu naurúnalaiseksi, mutta sekin nauru on hyväntahtoista), vaikka naapuri pudottaisikin kolehtiin kokonaisen euron taikka tilipäivänä peräti 2 tai 5 euroa.
Muista nyt, mitä muuta ajattelin sanoa, mutta olkoon tuo nuyt.
Tuohon on hyvö jatkaa.
Meillä Lahden Jumalan valtakunnassa ollaankin paljon ihmetelty Kalevin sammumatonta vihaa. Meidän yhdistykseemmehän kuuluu myös heinolalaisia ja itse asiassa siinä Kalevin naapurustossa asuukin monia Jumalan lapsia, joista jotkut ovat kadulla keskustelleetkin Kalevin kanssa. Luonnollista on, että Jumalan lapset salaavat keskusteluissa uskonkäsityksensä, mutta ymmärrämme, että jo heidän olemuksensa on Kaleville vahva saarna. Kalevia siis ikään kuin piiritetään. Noin käsittämätön on Jumalan rakkaus kauaskin eksynyttä pilkkaajaa kohtaan.
Kun Kalevi on iso ja komea mies, ollaan ajateltu, että sitten kun hän saa parannuksen armon, hänestä voitaisiin tehdä puhuja Jumalan valtakuntaan, jos Henki seurakunnassa havaitsee tuon oikeaksi. Miksikö? No siksi, että hänellä on pitkä ja perusteellinen kokemus yhteistyöstä pirun kanssa, joten hän sitten parannuksen armon saatuaan voisi voimallisemmin kuin muut puhujat kirkastaa, kuinka pirun juonet ovat kukistettavissa vain Jumalan Hengen voimalla.