Jos iPhone 7:n lasi hajoaa niin korjauttaminen maksaa 499 euroa. Onnittelen. Onko mielestänne hinta sopiva vai onko asiassa enää pienintäkään järkeä?
Seiskan lasiremontti
rahakelpaa
2776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Hinta on erittäin edullinen koska se on omena.
Mistä tuo hinta on peräisin? Linkkiä kiitos.
http://ihelp.fi/iphone-7-nayton-ja-lasin-vaihto.html
On se halapa
Vähän liian halpa, joku 700€ olisi sopiva näytön vaihto ja akun vaihto n.900€, siihen vielä 180€ nappikuulokkeet ja muut pakolliset adapterit tonnin puhelimen lisäksi, sitten omena pysyy suussa.
mccare sanoo, että 269e. Tosin op3 maksais 399e...
On se jännää mitä kaikkea paskaa täällä kirjoitetaan koko ajan. Samat kirjoittajat eri nimimerkeillä päästelevät suustaan trollia trollin perään.
Mitä sanotte tästä linkistä: http://itapsa.com/iphone-huolto/hinnasto
Tässäkin ketjussa on eräs itseään täynnä oleva tyyppi jatkuvasti trollaamassa Applen kuulokkeista, laturin johdoista, Applen kiinteästä akusta ja ennenkaikkea oman itsensä ylivertaista kehumista muita ala-arvoiseksi halventaen. Illasta toiseen. On tää perkele kanssa palsta!
Lukekaa nyt perkele hinnastoa ja lopettakaa trollaus!
Mitä trollaamista se on jos kertoo faktoja?
Täällä eräs keke aina vaihtelee nimimerkkejä ja kirjoittelee muista keskustelijoista pskaa
Kenestä?
KLONK! Ai kun kolahti. ;/)
Palstan eräästä kirjoittajasta joka tietää asioista esimerkiksi paljon, aina vain asiaa puhuu.
Yksinkertaisimmillaan manaaminen tapahtuu vetoamalla joko toisaalta henkivoimiin tai toisaalta jumaluuteen kuten Jumalaan tai Kristukseen, ja käskemällä riivaajaa poistumaan. Manaaja saattaa käyttää myös taika- ja uskonnollisia välineitä, kuten loitsuja, jumalilta pyytämistä eli rukousta, eleitä, ikoneja tai amuletteja ja vihkivettä. Manauksen tehon uskotaan perustuvan joko jumaluuden tai jonkin hyväntahtoisen henkiolennon vaikutukseen taikka manaajan käyttämien sanojen, symbolien tai rituaalien tehoon.,
Kerroppa nyt, kenestä nimimerkki keke on puhunut pahaa? Laita vaikka linkki johonkin keskusteluun, missä näin tapahtuu. Seuraan aika hyvin näitä keskusteluja, enkä sellaista havainnut. Tämä "ripuliman" on täällä useammalla nimimerkillä itse trollaamassa kertoen joskus yhtä ja toisella nimimerkillä toista. Lisäksi hän tulee vielä toisella nimimerkillä kehumaan itseään, jos joku häntä trollaamisesta moittii, esimerkkinä tässä hän putkahti nimimerkillä "napunen". Narsismia pahimmillaan.... juu ja kyllä, nyt tulet sitten taas jossakin väittämään vastaan itseäsi kehuen. Voi jumalavita!
Miksi et itse etsi.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14507920/meettollivttuu
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14495493/varoitus!-huom!
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14497360/apua-audiolatenssimiehelle
Jos keke on varoittanut sellaisesta, jota itse teet ja olet tehnyt, eihän se ole pahan puhumista toisista. Ensimmäisessä linkissä ei keke edes kirjoittanut mitään, vai kuvittelitko kirjoittajan olleen hän? Jos itse vaihdat nimimerkkiä, kuin sukkia, ei se tarkoita, että muutkin tekisivät niin? Oletko huomannut itse, miten itseäsi ja omaa erinomaisuuttasi, etenkin "tietämystäsi" kehut?
Montako iPhonea trollaavaa keskustelua olet aloittanut? Kannattaisi tarkkailla hieman omiakin kirjoituksiaan.
Laita nyt ihmeessä niitä linkkejä, missä keke tosiaan syyttää toisia idiootiksi (kuten sinä olet tehnyt), muussa tapauksessa lopeta turhan jankutus. Johto- ja adapteriasiat hammasharjan päitä myöten olet trollannut jo loppuun.
kuka täällä trollaa? sun hinnastossa ole edes seiskaa toisin kun tässä http://ihelp.fi/iphone-7-nayton-ja-lasin-vaihto.html
Useammalla iPhone huollolla ei ole hinnoiteltu millään tavoin iponi seiskan näytön vaihdon hintaa koska ei niitä ole vielä huollloissa kai ole ollu. Vaikeutena kai asinvaihtoon on lisäntynyt vesitiiviys ja se nostanee työn hintaa. Onko se 499€ on kai vaan yhen huollon hinnoittelu ei voi edes tietää. Kuka hölmö sellasii hintoi haluis maksaa? Yks huolto on tuulesta temmannu ton hinnan, eli melkeen puolet halvimman mallin hinnasta ei se toi hinta oikeesti tuu oleen.
Eihän nuissa jutuissa ole mikään totta, puhutaan valheita toisista keskustelijoista kun ei uskota faktoja.
Montako iphonea koskevaa keskusteluako olen avannut, koitappa arvata.
Vastaus on että nolla.
iPhonessa ei ole mitään järkeä
audiolatenssi,kannyman,varpuska,littleponi friikit ym.. hyvää lauantaita. pistäkää parastanne, seuraava applegate ovella (loppuiän huvittaa iphonen hinnat,naurua piisaa) ja kansa menee retkuun
Itse pistin pisteen iPhonelle. iOS 10 päivitys ihan kuraa, kiva muuten vaan bugeja pullollaan, kokeillaanpa anteroa, sekin kai vuosien saatossa on kehittynyt? Pelkkä virrankulutus on iPhonessa nyt sietämättömän huono, uutta en enää hanki, se on selvää. Apple on tähän asti pitänyt vehkeensä päivityksillä kunnossa, nyt näyttäisi unohtaneen käyttäjänsä, pitäköön tunkkinsa.
Onhan se my little i phone kyllä ihanan ylihintainen.
Missä on langaton lataus?
Applen kellossa.
Miksi sekin on pitänyt tehdä puutteelisena?
ei edes sim korttipaikkaa löydy.
Kysyppä kuule Applelta
Kysy kuule sinä sitä applelta.
Miksi pitäisi? Ei oo Applen kelloo. Sinähän täällä kyselet jatkappa
Ei ole mullakaan, eikä tule ennenkuin saavat senkin samalle tasolle vaikka gear s2 kanssa.