Autot rappusilla

Onko tämä Kiuruvellä ihan yleinen tapa, että rivitalossa asuessa pidetään autot rappusten edessä, vaikka olisi parkkipaikka missä säilöä auto. En puhu mistään yhdestä kokemuksesta, vaan näyttää monessakin paikkaa autopaikka olla rappusten edessä. Näin tukitaan vain pelastustiet. Miksi autoa ei voi pitää vain määrätyllä parkkipaikalla? Onko ihmiset nykyään niin laiskoja, että eivät jaksa kävellä?
985
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kuules kyylä, pidä huoli vain omista asioistasi. Ei pidä puuttua asioihin mitkä ei sinulle kuulu.

Äänestä
  • Haistappa kuule ite! Pelastusteitä ei saa tukkia rivi- ja kerrostalojen
    pihoissa. Mitä arvelet, jos saat itse sairauskohtauksen tai tuhraat
    kämppäsi tuleen, ei pääse pelastajat paikalle.
    Ei niissä kotteroissa ole invakorttia kojelaudalla, ei vaan jakseta
    kävellä muutamaa metriä parkkipaikalta kämpän ovelle,onko
    ylipainoa, vai pikku vika päässä?

    Äänestä

No eihän tuo mitään kun monissa kerrostaloissa on kuule ihan sama juttu. Linttamersuja pitkin ja poikin.

Äänestä

Puhko renkaat tai soita poliisi sakottaa.Joutuvat aamulla kävelee jos jaksavat.

Äänestä

Aloittaja kuvittelee olevansa joku poliisin paskiainen,muuttais hevon vittuun

Äänestä

Sieltä kiurunperän metästä on niin pitkä matka ihmisten ilmoille että alkeellisimmatkaan käytöstavat ja yleishyödyllinen ajattelukyky ei ole vielä saanut siellä jalansijaa. Pitäisi olla ilmiselvää että ne rakkineet pidetään niillä paikoilla, mille ne on tarkoitettu.
Mutta milläs sen sukurutsa tajuaa, kun päässä kusi virtailee ja paska tekee patoja. Ja jo isäkin jätti hevosen poikittain ulkohuussin eteen.

Äänestä

Eihän tämä sinällään uusi asia ole.Julkisrakentaminenkin on huomioinut tämän rakentamalla autoille luiskat,jotta mm. kauppaliikkeissä yms.asioimisesta tulisi vaivattomampaa.Autollisellekkin.Vielä jos saisi jotain toivoa,niin hyllyvälit kauppoihin leveämmäksi...

Äänestä

kuules ANNELIAATOTYTTÖ s-marketis on aika leveet käätävät

Äänestä

Bruummm bruummmm...lähenpä het kokkeelemmaa ja suaphan sieltä poonusta kans-ties mitä ne nyt on halapuuttanna!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Matti_- kirjoitti:

Onko tämä Kiuruvellä ihan yleinen tapa, että rivitalossa asuessa pidetään autot rappusten edessä, vaikka olisi parkkipaikka missä säilöä auto. En puhu mistään yhdestä kokemuksesta, vaan näyttää monessakin paikkaa autopaikka olla rappusten edessä. Näin tukitaan vain pelastustiet. Miksi autoa ei voi pitää vain määrätyllä parkkipaikalla? Onko ihmiset nykyään niin laiskoja, että eivät jaksa kävellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu