Turkki, Alanya

Olisin äkkilähdöllä lähdössä Alanyaan kaverin kanssa. Lento olisi elämäni ensimmäinen ja muutenki tuommoseen lämpimämpään maahan. Mieltä vaan askarruttaa,onko kyllin turvallinen paikka. Kun näitä pommi-iskuja sun muuta terroria ollut siellä. Kertokaa omia mielipiteitä Turkki-matkailusta lähikuukausina.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pari viikkoa sitten tultiin kotiin sieltä ja ei meillä ainakaan ollut mitään ongelmia turvallisuuden suhteen. Tietysti tervettä järkeä oltava mukana, ettei ala tarkoituksellisesti kerjäämään hankaluuksia itselleen.
Meillä oli kerta ensimmäinen, muttta ei viimeinen.
Lento Finnairin koneilla Gazipasan kentälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimimerkki-vihtori kirjoitti:

Olisin äkkilähdöllä lähdössä Alanyaan kaverin kanssa. Lento olisi elämäni ensimmäinen ja muutenki tuommoseen lämpimämpään maahan. Mieltä vaan askarruttaa,onko kyllin turvallinen paikka. Kun näitä pommi-iskuja sun muuta terroria ollut siellä. Kertokaa omia mielipiteitä Turkki-matkailusta lähikuukausina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu