tositollo keskikentän kekustalaisen osaamaton fudispeluri & märkäsukka- rehn piti myös nimittää toisen "kepupätevän" lisäksi.
byrokratiatalkoot
8
60
Vastaukset
Mikä on se talouden ja politiikan osaaminen, joka olisi Rehnillä hallussa. Komissaarina oli pelkkä totaalikatastrofi, eikä mitään merkkejä ole näkynyt minkäänlaista talousosaamista, joka edellyttäisi, tai edes mahdollistaisi Suomen Pankin johtokunta paikkaa.
Taloustieteen tohtori, joten alan asiat on teoriatasolla hallussa siinä kuin Nobel-palkitulla Bengt Holströmilläkin.
Pystyyn_kuollut kirjoitti:
Taloustieteen tohtori, joten alan asiat on teoriatasolla hallussa siinä kuin Nobel-palkitulla Bengt Holströmilläkin.
Miksi sitä ei Rehnin toimien kohdalla ole missään kohtaan, edes vahingossa vilahtanut sitä "teoreettisetakaan tietämysta".
Nobelista viis, sillä ei vahinkoa yhteiskuntaan aiheuteta.Santorino kirjoitti:
Miksi sitä ei Rehnin toimien kohdalla ole missään kohtaan, edes vahingossa vilahtanut sitä "teoreettisetakaan tietämysta".
Nobelista viis, sillä ei vahinkoa yhteiskuntaan aiheuteta.Varmasti Rehnin teoreettinen tietämys vilahtaa hänen väitöskirjassaan.
Pystyyn_kuollut kirjoitti:
Varmasti Rehnin teoreettinen tietämys vilahtaa hänen väitöskirjassaan.
Se onkin ainoa paikka sitten, missä on Rehnin osaamista ja tietotaitoa vilahdellut. Muuten onkin mennyt sitten katastrofista toiseen.
- joalakoulussa
rehnin osaaminen on puolueen tuessa
- kompetenssivaje
Santorino kirjoitti:
Nykyisen keskustapuolueen tukikin on samanlaista kuin tietotaito, siis ahneen perseestä.
ja sehän sopii ollille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky705251Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2704369Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1013980Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1872360Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.351667Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar721600- 171199
Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk61069Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii38993- 94909