Laiskat ja saamattomat myyjät ansaitsevat ruoskaa, jos kauppoja ei tule. Myyjän pitää ymmärtää missä kohtaa ravintoketjua hän sijaitsee.
Myyjille ruoskaa
KeppiäLisää
8103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Taidat olla töissä Armada Marketing Oy:ssä
aloittajalle tiedoksi huijariyrittajille linnaa ja pikaisesti!!!!!!!
Myyjän pitää laittaa aamuisin tekemään kyykkykävelyä pomon edessä, jotta ymmärtää paikkansa. Omistajien kenkien nuoleminen on myös hyväksi duunarille. Näin duunari tajuaa paikkansa ja ymmärtää kenen omistamaan tuoliin aikoo istua.
Oletko kenties Puolustusvoimilla tai valtioneuvoston kansliassa töissä? Jos et, niin varmaan sitten olet muuten vaan sadisti, vai mitä?
Minä se pomona tarjoilin aamukahvit työpisteelle myyjille. Meillä hyvät tyypit saa hyvän kohtelun. Ja hei, huonot ei saa huonoa kohtelua. Heidät vain vapautetaan nopeasti pilaamasta myyntihenkeä. Alisuoriutujat mäkeen ja äkkiä.
Haluan vastata nyt asiallisesti lähinnä puhelinmyyntityöhön liittyen. Asiakasta varten toimitaan, koska asiakas maksaa palkan. Asiakas arvostaa rauhallista myyjää. Tämä on aina riippumatta tuotteesta. Joissakin tuotteissa ja kohderyhmissä tietenkin mennään fiilispohjalta. Kuitenkin tulos saadaan ahkeruudella. Ahkeruutta ei opi, mikäli ei ymmärrä myyntityöhön liittyvää sitkeyttä. Sanon tämän usean vuoden kokemuksella nimenomaan puhelinmyyntityössä. Ja useissa eri tuotteissa. Parasta yleensäkin myynnissä on tajuta ensin tuote ja sitten potentiaalin asiakkaan kohtaaminen. Ja sitten kaupan päätös.
Pamppu on hyvä välinen antamaan myyjälle tahtia. Ruoska on liian lepsu kunnolliseen myyntitoimistoon. Teleskooppipamppu antaa vauhtia laiskoihin myyjiin. Käsiraudoilla myyjät on hyvä kiinnittää patteriin viikoksi kerrallaan. Sunnuntaisin voivat ulkoilla ketjun päässä.
nim kuriantaaturvaa niin sinun kurittaminen antaa turvaa sairas typerys