Näin sivusto ainakin kertoo: http://www.lakeliving.fi/, joten pakkohan on uskoa. Skrollaa sivun loppuun. Varsin uskottavaa toimintaa, varsinkin, kun valtuuston puheenjohtaja on mukana edesauttamassa rakentamista ja sumplimalla tarvittavaa kaavaa ylioppilas tietämyksellään ja luokanopettajan kokemuksellaan.
Kelluvat talot jo rakenteilla
Juuripanäin
588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
HYVÄ EEVA-KAISA!
Nettisivuja saa rahalla. Toivottavasti sivujen tekijä on saanut omansa. Kyllä varmaan rakentaminen alkaa heti kun on saatu rahdattua muutama muovikassillinen rahaa rajan yli. Antaisihan se uskottavuutta kelluville parakeille jos hoidettaisiin ne kolminumeroisella määrällä olevat ulosotossa olevat velat pois. Kun kepu on vahvasti mukana ajamassa parakkeja rantaan olisi kohtuullista että samat hirsikoulun perään itkevät vaatisivat myös kelluvia hirsitaloja.
Hirsikouluidean isät taisivat olla kaksi epäpoliittista ja yksi kokoomuslainen, mutta valitettavasti kepun piikkiin meni sekin ajatus. Ja varmasti sen takia kaatuikin, koska ajatuksena kuitenkin erinomainen. Ainoa vika että vähän liian myöhään.
Mitä vikaa naapurimaan rahoittajassa?Tutkittiinko kunnassa silloin kun myytiin tontteja veli naapurille Päijänteen saareen,mistä rahat
oli käsilaukkuun ilmestynyt?Jos joku Sysmään investoi niin antaa mennä.Sysmäläisillä ei ole omaa massia investoida.Kuntaa huudetaan apuun ja" takaamaan."
Sopiihan se että igori investoi Sysmään mutta toivottavasti kunnan rahoja ei kulu miljoonia, eikä häiritä jo hyvin menestyvää leirintäalueen toimintaa