Nimittäin se että kun kerran käyt katsomassa ja ajamassa niin kaikki muut alle 100 tonnin autot tuntuvat ihan paskalta. Käyppäs liikkeissä katsomassa ja kokeilemassa niin huomaat sen että vaikkapa bmw ja mersu ei yllä lähellekkään uusien S/V90 laatua vaan ovat kuin alemman luokan autoja. Suurin ongelma tosin S/V90 on kuitenkin se ettei meistä monilla ole varaa sellaiseen.
Uudessa S/V90 on yksi suuri ongelma!
Volvvvvo
14315
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ruma ruottalainen traktori, jälleen kerran volvo onnistui pilaamaan auton perän ja takalamput, ei ne vaan osaa. Volvo on kaukana premiumista ja kilpailee lähinnä peugeotin ja fordin kanssa.
Kone on poikittain eli koko konsepti on väärin tehty. Audi, Bemari ja Mersu ovat kaukana tavoittamattomissa. Volvo kilpailee Skodan kanssa vaan ei pärjää sille.
"Uudessa S/V90 on yksi suuri ongelma!"
Eiköhän ketjun aloittajan suurin ongelma ole se,että pers'aukisena tyhjätaskuna ei ole mitään mahiksia hankkia tuollaista Volvoa.Ajele vaan sillä 343 kotterolla niinkauan kun se vielä jotenkin liikkuu ja sitten alat jalkamieheksi.Liikunta on aina pelkästään hyvä asia!
Nämä Wannabe-merkkiuskolliset on kyllä huvittavimpia!! Kehutaan omaa merkkiään, vaikka jetaan 10v. vanhalla "Premiumilla"!!!
Näin moisen kauhistuksn Helsinki-Vantaalla. On se S/V90 hirveän näköinen luomus varsinkin keula.
Jälleen pers'aukisen kademielisen kommentti!
Daf variaattorilla on herätetty henkiin, karmee raaseri!
Ei tarvise todellakaan moista rumilusta kadehtia.
Valitettavasti siinä on todella karkeakäyntinen nelos-diesel. Volvolla oli ihan hyviä viisipyttyisiä dieseleitä, joista on nyt luovuttu. Tuon luokan auto ei saa kuulostaa työkoneelta. Toinen mistä en tykännyt oli se kosketusnäyttö, josta piti hoitaa melkein kaikki säädöt; hankala ja hidas.
Et ole tainnut ajaa tuolla autolla koska se on nimittäin niin hiljainen ettet edes tiedä onko siellä bensa ja diesel. Penkit ovat maailman parhaat. Kosketusnäyttö on helppo käyttää ja tulee kuulema myös mersuun uusiin malleihin kuten uuteen E-sarjaan joka tulee joskus 2022.
90-volvoissa (ainakin ne summum varuteiset mitä esillä) on aika huono penkki. Se selkänoja ei ole lähelläkään mersun tavallisia businespaketin mukaisia jakkaroita.
Jopa XC60 perusjakkara ja kuskin paikan ergonomia pesee mennen tullen 90set.
Entivanhaan vovloissa on täydelliset penkit, vaan ei enää. nykyään ovat samaa kuraa kuin audeissa ja bemareissa.
Volvon uuden ysikymppisen penkkejä parempia ei ole missään autossa. Ei varsinkaan saksalaisissa.
Kiuruvedellä tuli eilen nähtyä uusi Volvo tai paremminkin PyhäjärviKiuruvesi tieosuudella.
Niinkö?