Ajattelin asiaa näkökulmasta, kun niin surkeita avauksia keskustelujensuhteen ja nuo muurariavaukset ja kommentit. Ihan oksettaa ja pahoinvointia, kun lukee ja katsoo.
Onko keskusteluntaso laskenut?
markusmar
2770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
En viiti edes vastata.
Koko varkaus oksettaa.
Tarkoitatko, että keskustelupalsta oksettaa. Miten asian vois kääntää positiivisemmaksi?
Aloittaja on tavallista herkempi ihminen,kun viestien lukemisesta tulee paha olo,ja oksennus.
Paras hoitokeino on Suomi 24 viestien lukematta jättäminen.
Ei niitä kommentteja lukematta voi jättää, jos tähän keskusteluun on lähtenyt mukaan. Ei minulta vielä ole oksennus tullut.
Onneksi aloittaja aloitti uuden keskustelun ja taso nousi kertaheitolla atmosfääreihin
Minkä uuden keskustelun? En ole mitään uutta aloittanut.
Kiinnostaako pissa ja kakkaleikit????
Ei kiinosta. Mitä täällä trollaat. Asiallisempia kommentteja. Siitä oli kysymys; onko keskusteluntaso laskenut.?
Oikeastaan noussut. Olette päässeet lähes omalle tasollenne.
Hienoo, että joku on todennut, että keskusteluntaso on noussut.
Vitut oo noussu, lahtarien jälkikasvu on niin olevinnaan ., pennuilla ei mitään kuria ,. kyllä isi hoitaa kera tollotukon ,toista se on olla leipäjonossa,
Se on sitä, se vapaa kasvatus. Jälkipolvi on heikoilla jäillä, jos ei isi hoida asioita. Kyllä jonkinlainen kuri tulee olla ja kotiintuloajat.
Keskustelun taso on minusta noussut !
Perustelen sitä sillä että ihmisillä on enemmän aikaa miettiä astioita ja siten he kirjoittavat vain sellaisista asioista joita heitä kiinnostaa !
Mitä astioita - miettiä astioita ?
Jotakin yrjösankkoa varmaankin. ;)
Onhan näitä astioita, potta ja pannu, kumpaakaan en oo käyttänny,. sossu hoitaa kaiken,. on ihana olla kuset ja paskat housussa 2 päivää., tykkää siitä naapurin vosukin, sano et ompa imakat tuoksut.
Täytyy sanoa että on sullakin naapurit !
löysitkö 300egun tollon?
Mikä se on?
Koetetaan jaksaa ja pitää HYVÄÄ KESKUSTELUA yllä -
Kiitos Kaikille
jotka jaksavat yrittää !
Yhteinen VARKAUS on MEIDÄN KAIKKIEN ASIA !
Varkaus on sisäsiittola., tsupari vittuun, (ai niin ei tai onnistua, sanotaan sit peppuun),. Ainut järkijätkä on Keto,. hyvä veli verkosto parhaimmillaan täällä., pitäs olla kekkonen vielä voimissaan.
Eikös se hyväveliverkosto ole lähes joka kaupungissa. Suhteilla asiat hoidetaan, tai sitten äänestämällä. Uskon jälkimmäiseen, äänestämiseen.
Kekkonen oli vahva persoona. Hoiti asiat kunnolla. Ja heti. Ei antanut tilaa jossitteluille.
http://www.theclassifiedsplus.com/video/video/L1AivrUp2O0/pikkujoulu-tunnelmaa-kuntorannasta-17122010.html
Me liikuntaesteiset muistetaan nämä hyvät ajat aikoinaan.
Varkauteen pitäisi perustaa SUOMI 100 FINLAND Kerho - jonne voisi tuoda omia IDEOITAAN ja siten saada ihmisiä innostumaan & tekemään asioita joita kukaan muu ei muuten tee !
Ne jotka ymmärtää tekemisen päälle - niin kaikki tapahtumat ovat lähtenee jonkun HULLUN IDEASTA - jota muut ovat sitten mutustellee ja siten miettineet että olisikohan tässä mitään järkeä - viisi vuotta menee ja kaikki ovat samaa mieltä !
Totta, hullutideat ensin tyrmätään, kun niitä ei tunneta. Hyvä idea on uusi, monille tuntematon. Idean kypsyttely vaatii aikaa. Hullu idea voi olla hyväkin idea. Hyväkin idea voi olla lähtöisin hullusta ideasta.
Olen käynyt Sonkajärvellä useaana vuotena katsomassa - miten puhalletaan yhteen hiileen !
Tällä kertaa olikin yllätys yllätys voittaja kun olivat Moskovasta saakka tullee !