Animail.se -nettikauppa, mikään ei toimi!!!

pettynytasiakas

Koirani on sairastanut pari vuotta munuaisten vajaatoimintaa. Eläinlääkäri suositteli Ipakitine -ravinnelisää, mikä onkin ollut todella tehokas. Muutaman viime kuukauden aikana se on ollut toimitusvaikeuksien takia loppu pari kertaa suunnilleen kaikista Suomen nettikaupoista ja apteekeista -mistään en ole sitä ainakaan löytänyt.

Ensin tilasin pari purkkia Ruotsista tästä nettikaupasta: https://animail.fi/?gclid=Cj0KEQjwp4fABRCer93Klpaki94BEiQAsXJMGlPMMUYkA4dOp0A2lRa62KolnpqiCGtIc5l_7QGzXDsaAhjz8P8HAQ Kaikki sujui hyvin.

Seuraavalla kerralla tilasin taas pari purkkia, laskulla. Toimitusvahvistusta ei kuulunut, joten luulin että tilaus ei ollut jostain syystä mennyt perille. Tein uuden tilauksen, jonka maksoin. Edelleenkään ei kuulunut mitään.. Pari päivää myöhemmin sain sähköpostin joltain kuljetusfirmalta, että minulle on tulossa Ruotsista paketti -siis tämä ensimmäinen tilaus. Otin yhteyttä asiakaspalveluun, jossa selitin tilanteen. Halusin perua toisen tilauksen, koska ensimmäinen olikin toimitettu. Tämä onnistui.

En ole saanut rahoja takaisin tästä toisesta tilauksesta, mutta minulta karhutaan maksua tästä ensimmäisestä. Asioiden selvittely asiakaspalvelun kanssa on ollut TODELLA VAIKEAA, enkä suoraan sanottuna luota tähän nettikauppaan YHTÄÄN! Heillä on siis jo maksu tilaamistani tuotteista, joten he eivät menetä mitään jos en maksa tätä uusinta laskua. Jos maksan, en usko saavani tilauksen nro 2. rahoja takaisin koskaan -niin epämääräistä ja välinpitämättömän oloista asiakaspalvelu on ollut. Mitä teen?

(En pistä yhtään pahakseni, jos joku haluaa jakaa tämän muille koirafoorumeille..)

8

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puhuuvalhetta

      Ihan oikein sinulle valehtelija.

    • pettynytasiakass

      :) Joo -on kyllä kaikki sähköpostit ja tiliote tallella.

    • 1512

      Olipas epämääräinen tarina. Mitä ne siellä asiakaspalvelussa sanoivat? Palauttavatko toisen tilauksen maksin? Vai voivatko siirtää naksun tälle ensimmäiselle timaukselle? Jos jäi epäselväksi, kysy asiaa uudestaan.

      Kyllä. Aikuiset ihniset joutuvat joskus selvittämään asioita ihan itse. Haluatko oikeasti, että jaan tilaussotkusi muillekin keskustelupalstalle?

      • pettynytasiakas

        Olen selvittänyt asiaa noin parillakymmenellä viestillä. Kaikkiin vastataan tyyliin: "I`m sorry, I`m sorry.."


      • 5019

        Ei se ole mikään vastaus. Kysy niin, että saat vastauksen kyllä tai ei.


    • tyytymätönasiakas

      Nyt Animail väittää palauttaneensa rahat, vaikka niin ei ole käynyt. Aikaa on kyllä ollut. Takkiin tuli nyt tällä kerralla viitisen kymppiä, mutta en jaksa enää tapella asiasta. Jatkossa viisaampi. (En kommentoi tapausta enempää, koska omalta osaltani loppuunkäsitelty.)

      Mitään motiivia ei ole ollut valehdella mistään.

    • tyytymätönasiakas

      Eipä ole rahoja näkynyt.. Sinne meni tarkalleen ottaen 68,70e. Älkää hyvät ihmiset tilatko tuolta mitään!

    • Huonokauppa

      Toinen saman kaltainen kokemus täällä! Ja kun marsunruokani tuli siellä oli kahdenlaisia ötököitä! Taloni ja marsuni on nyt täynnä niitä!! Ja nyt pitää alkaa tappelemaan asiakaspalvelun kanssaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45604
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      44
      11349
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10961
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9775
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8618
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      277
      6654
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3105
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      13
      2394
    9. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2350
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      2
      2213
    Aihe