Miksi suomenruotsalaiset ovat tollaisia räppäniä?

suomaalaainen

Siis tällaisia epämiehekkään epäfyysisen näköisiä pikkumiehiä.

Muutama suomenruotsalainen julkkis

Björn Wahlroos
http://www.hs.fi/talous/a1410579661851

Mikael Jugner
http://www.volume.fi/2167/jungner-ylella-kuin-viimeista-paivaa/jugner

Hjallis Harkimo
https://twitter.com/hjallisharkimo

Carl Haglund
http://www.city.fi/yhteiskunta/carl haglund/4697

Myös armeijasta mielikuvat on sen suuntaisia; minun yksikössäni oli kaksi suomenruotsalaista ja molempiin täsmää tämä sama kuvaus; olivat pienikokoisia ja pienilihaksisia 170cm kokoisia miehiä. Toisella oli aina jalka paskana ja toinen halusi ryhmänjohtajaksi. Missään fysiikkatesteissä kumpikaan ei pärjännyt.

Sen voin sanoa, että tuota yhtä ryhmänjohtajaksi halunnutta kiusattiin ja siitä puhuttiin selän takana paskaa.

Olen tullut siihen tulokseen, että nämä eivät ole mitään poikkeuksia, vaan geneettinen erityispiirre.

Tulen tähän kiusaamiseen. Sillä on aina joku syy kun kiusataan. Tämäkin suomenruotsalainen oli sellainen rikas; sellainen oikeistoporvari, jolla oli jo 20v kaikki talot ja muut, mutta missään fysiikkatesteissä se ei pärjännyt ja sillä oli sellainen neitimäinen hintahtava ääni...ja tällainen haluaa johtajaksi.

Menemme seuraavaksi maastohiihtoon. Norjalainen tikunlaiha Therese Johaug jää kiinni anabolisista steroideista - kovista aineista....ja mitä tapahtuu ei mitään, hys, hys.... Jos kysymyksessä olisi ollut suomalainen, siitä olisi välittömästi tullut rangaistus ja 4v kakku.

Suomalainen maastohiihtäjä Krista Pärmäkoski, joka on yhtä pitkä kuin Johaug; näettekö mitään fysikaalisia eroja Johaugiin nähden? Näettekö saman geneettisen eroavaisuuden? http://www.langrenn.com/therese-johaugs-hansker-erobrer-verden.5632915.html

12

362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olisikosyynä

      sisäsiittoisuus?

    • turhaavinkunaa

      Miten tämä aloitus liittyy ikävään?
      Lihasmassa on muuttuva tekijä, sitä voidaan lisätä treenaamalla ja syömällä oikein. Joillakin se kasvaa nopeammin ja joillain ei.

    • tykkäänkovasti

      Carl on ihan komea mies!

      • Niinonmäkin

        Tykkään! :)


    • miehiänaisiavai

      Therese Johaug...voimakkaat miehiset leukaperät. Samoi Pärmäkoskella. Ei sytytä

    • Sivuhuom

      Huomasiko ap muuten että mainitut miehet suht merkittäviä miehiä Suomenkin mittakaavassa?

    • tutkimusmies

      Monen tutkimuksen mukaan suomenruotsalaiset ovat suomenkielisiä suomalaisia vähemmän älykkäitä ja pärjäävät huonommin koulussa, mutta ovat sosiaalisempia ja ulospäinsuuntautuneempia.

      • UnohditTärkeimmän

        suosivat toisiaan esim. työnhaussa.


    • kunhanvastasin

      Ruotsalaiset miehet on seksikkäitä. Suomenruotsalaiset ovat vain häivähdys siitä ja suomalaiset varjo. Kuitenkin suomalainen voittaa aina suomenruotsalaisen.

      • PersutOnParasta

        Joo Persuja ei voita mikään:D On massaa ja älykkyyttä ennen kaikkea:D


    • Syvällinenmies

      Nyt menee iloisesti sekaisin suomenruotsalaiset, ruotsalaiset ja norjalaiset. Kaikki kolme poikkeavat toisistaan paljon. Suomalaiset eivät tiedä mitään skandinaaveista.

      Suomenruotsalaiset ovat pääasiassa suomalaisten ja ruotsalaisten sekoitus 50/50. Mukana on jonkin verran saksalaista, juutalaista, hollantilaista ja venäläistä perimää.

      Ruotsalaiset ovat pohjoisgermaaninen kansa, joiden lähimpiä sukulaisia ovat saksalaiset.

      Norjalaiset poikkeavat ruotsalaisista paljon sekä kulttuurisesti, että geneettisesti. Norjalaisissa on paljon kelttiläistä verta Brittein saarilta, ja he ovat myös voimakkaasti sekoittuneet saamelaisiin. Saamelaisista 70-80% elää Norjassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      28
      5651
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3613
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3522
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      26
      3417
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      124
      3006
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      32
      2727
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      22
      2419
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      121
      2392
    9. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2390
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2205
    Aihe