Miksi suomenruotsalaiset ovat tollaisia räppäniä?

suomaalaainen

Siis tällaisia epämiehekkään epäfyysisen näköisiä pikkumiehiä.

Muutama suomenruotsalainen julkkis

Björn Wahlroos
http://www.hs.fi/talous/a1410579661851

Mikael Jugner
http://www.volume.fi/2167/jungner-ylella-kuin-viimeista-paivaa/jugner

Hjallis Harkimo
https://twitter.com/hjallisharkimo

Carl Haglund
http://www.city.fi/yhteiskunta/carl haglund/4697

Myös armeijasta mielikuvat on sen suuntaisia; minun yksikössäni oli kaksi suomenruotsalaista ja molempiin täsmää tämä sama kuvaus; olivat pienikokoisia ja pienilihaksisia 170cm kokoisia miehiä. Toisella oli aina jalka paskana ja toinen halusi ryhmänjohtajaksi. Missään fysiikkatesteissä kumpikaan ei pärjännyt.

Sen voin sanoa, että tuota yhtä ryhmänjohtajaksi halunnutta kiusattiin ja siitä puhuttiin selän takana paskaa.

Olen tullut siihen tulokseen, että nämä eivät ole mitään poikkeuksia, vaan geneettinen erityispiirre.

Tulen tähän kiusaamiseen. Sillä on aina joku syy kun kiusataan. Tämäkin suomenruotsalainen oli sellainen rikas; sellainen oikeistoporvari, jolla oli jo 20v kaikki talot ja muut, mutta missään fysiikkatesteissä se ei pärjännyt ja sillä oli sellainen neitimäinen hintahtava ääni...ja tällainen haluaa johtajaksi.

Menemme seuraavaksi maastohiihtoon. Norjalainen tikunlaiha Therese Johaug jää kiinni anabolisista steroideista - kovista aineista....ja mitä tapahtuu ei mitään, hys, hys.... Jos kysymyksessä olisi ollut suomalainen, siitä olisi välittömästi tullut rangaistus ja 4v kakku.

Suomalainen maastohiihtäjä Krista Pärmäkoski, joka on yhtä pitkä kuin Johaug; näettekö mitään fysikaalisia eroja Johaugiin nähden? Näettekö saman geneettisen eroavaisuuden? http://www.langrenn.com/therese-johaugs-hansker-erobrer-verden.5632915.html

12

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olisikosyynä

      sisäsiittoisuus?

    • turhaavinkunaa

      Miten tämä aloitus liittyy ikävään?
      Lihasmassa on muuttuva tekijä, sitä voidaan lisätä treenaamalla ja syömällä oikein. Joillakin se kasvaa nopeammin ja joillain ei.

    • tykkäänkovasti

      Carl on ihan komea mies!

      • Niinonmäkin

        Tykkään! :)


    • miehiänaisiavai

      Therese Johaug...voimakkaat miehiset leukaperät. Samoi Pärmäkoskella. Ei sytytä

    • Sivuhuom

      Huomasiko ap muuten että mainitut miehet suht merkittäviä miehiä Suomenkin mittakaavassa?

    • tutkimusmies

      Monen tutkimuksen mukaan suomenruotsalaiset ovat suomenkielisiä suomalaisia vähemmän älykkäitä ja pärjäävät huonommin koulussa, mutta ovat sosiaalisempia ja ulospäinsuuntautuneempia.

      • UnohditTärkeimmän

        suosivat toisiaan esim. työnhaussa.


    • kunhanvastasin

      Ruotsalaiset miehet on seksikkäitä. Suomenruotsalaiset ovat vain häivähdys siitä ja suomalaiset varjo. Kuitenkin suomalainen voittaa aina suomenruotsalaisen.

      • PersutOnParasta

        Joo Persuja ei voita mikään:D On massaa ja älykkyyttä ennen kaikkea:D


    • Syvällinenmies

      Nyt menee iloisesti sekaisin suomenruotsalaiset, ruotsalaiset ja norjalaiset. Kaikki kolme poikkeavat toisistaan paljon. Suomalaiset eivät tiedä mitään skandinaaveista.

      Suomenruotsalaiset ovat pääasiassa suomalaisten ja ruotsalaisten sekoitus 50/50. Mukana on jonkin verran saksalaista, juutalaista, hollantilaista ja venäläistä perimää.

      Ruotsalaiset ovat pohjoisgermaaninen kansa, joiden lähimpiä sukulaisia ovat saksalaiset.

      Norjalaiset poikkeavat ruotsalaisista paljon sekä kulttuurisesti, että geneettisesti. Norjalaisissa on paljon kelttiläistä verta Brittein saarilta, ja he ovat myös voimakkaasti sekoittuneet saamelaisiin. Saamelaisista 70-80% elää Norjassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1536
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      91
      1450
    3. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1031
    4. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      182
      877
    5. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      767
    6. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      42
      721
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      101
      718
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      28
      718
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      7
      684
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      60
      673
    Aihe