Näkijä, voitko katsoa?

Toivonjauskon

Hei vaan,

Kyselisin miltä näyttää tuleva? Kaikki elämän osa-alueet kiinnostavat, erityisesti työ-/ ja terveysasiat sekä olisiko tulossa lasta?

Olen kiitollinen vastauksesta, valoa ja lämpöä <3

2

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      koti on minun mielestäni kunnossa. katsot kohti tulevaa mieli avoimena, päällimmäisenä näen ajoittaisen huolestumisen terveydestä. koska terveydestä ei saa puhua, kerron sen verran energioistasi, että siellä on pieniä "naarmuja". tarkista ne, tiedät varmaankin mitä tarkoitan.

      ne päättömät ajat ovat ohitse, nyt tiedät jo paremmin mitä haluat. sinun toivomuslistalla ei ole vain a tai b, siellä on jos jonkinlaista aina z:aan asti! eteenpäin pyrkimyksesi työasioissa on hieman hankalaa ja aikaa vievää. älä jännitä joustasi liian kireälle, ettei se katkea.

      on puhetta ja vipinää, en näe sinua yksinäisenä ihmisenä. lapsitoiveeseen en näe esteitä. sinulla on todellakin paljon, mitä antaa lapsellesi! tällaista pakettia ei ole kaikilla. olet joskus ristiriidassa työn ja lapsitoiveen kanssa, se päätös on kuitenkin tehtävä.

      t. Keskiyö

      • Toivonjauskon

        Hei,

        Kiitos Keskiyö! Ymmärrän mitä tarkoitat naarmuilla terveysasioissa ja olen tehnyt asian eteen paljon töitä. Työasia on stressannut mutta en stressaa siitä enää ja lapselle olen antanut nyt luvan tulla, jos joku on minut vielä äidikseen valinnut. :) <3
        Kotona tuntuukin menevän hyvin ja nimenomaan päättömät ajat ovat jääneet taa.
        Muutama vuosi sitten alkoi henkisempi tieni raskaan tapahtumaketjun jälkeen ja olen tuntenut pientä edistymistä tällä polulla sekä tuntenut viileää energiaa käsillä, kasvoilla, vartalolla. Uskomaton tunne!
        Olen käynyt energiahoidossa ja sen jälkeen sairastuin fyysisesti mutta uskon olleeni niin tukossa ja stressaantunut monta vuotta että näin oli tapahduttava. Silloin kotona levätessäni ymmärsin paljon asioita.
        Olisiko sinulla vielä minulle lisää vinkkejä elämääni?

        Joka tapauksessa olen kiitollinen ajastasi ja avustasi, teet hienoa auttamistyötä. Olisipa lahja minullakin :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      51
      10103
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      118
      5852
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      67
      4521
    4. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      5
      3371
    5. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      141
      3117
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      272
      2947
    7. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      147
      2800
    8. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      55
      2719
    9. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      30
      2071
    10. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      20
      1757
    Aihe