Ikävä miestä

Totuus on se, että hän on liian komea ulkonäöllisesti ja jos olisin hänen kanssaan en pystyisi keskittymään muuhun kuin siihen, että juttelen komean miehen kanssa. Lisäksi se teettää itselleen paineita oman ulkonäön kanssa, koska yleensä parit ovat keskenään ulkonäöltään samalla tasolla.
8114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikä se on liian komea mies? Mun mielestä naisen ulkonäöllä ei ole kauhesti merkitystä
vaan se on mitä pitää sisällään.

Äänestä
  • Komea mies on vain jokaisella pienimmälläkin solulla täydellinen. Ei yhen yhtään virhettä, vain komea ja miehekäs.

    Äänestä

Ei pidä tuijottaa ulkonäköä. Ehkäpä hän ei ole mikään ulkonäkökeskeinen kakkiainen, vaan osaa katsoa pintaa syvemmälle. Ole vaan rohkea ja anna tunteidesi roihuta, jos siihen on mahdollisuus.

Äänestä
  • No koska hän saa minut ihan sekaisin vain olemalla. Se kun hän näyttää komealta ja on muutenkin niin mukava.

    Äänestä

  • Niinsiinäkävisi kirjoitti:

    No koska hän saa minut ihan sekaisin vain olemalla. Se kun hän näyttää komealta ja on muutenkin niin mukava.

    Missä ja milloin näit tämän miehen ?

    Äänestä

  • kerromeille kirjoitti:

    Missä ja milloin näit tämän miehen ?

    Viimeksi näin torstaina.

    Äänestä

Älä huolestu ulkonäöstä omasta ja hänen. Jos sinulla on tunteita miestä kohtaan, niin kannattaa kertoa hänelle. Olipa lopputulos mikä vaan. Ainakin kokeilet, etkä jää kaipamaan, kun sinulla on tietämys, että tuleeko tästä mitään tai ei. Jos sanot, ettet pystyisi, niin laitat itse pisteen tähän asiaan. Et ole viellä kuullut miehen mielipidettä.

Se asia viellä, että voit tutustua häneen kaverina ja myöhemmin kertoa tunteista. Tiedät hänet paremmin ja voit aina olla yhteydessä. Seuraavan kerran älä epäile omia tunteita vaan toimi niide mukaan. Voit lähteä kevyeesti liikelle ja katsoa miten pitkälle pääset etenemään. Kannustan sinua toimia tässä asiassa.

Äänestä
  • En ole valmis toimimaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinsiinäkävisi kirjoitti:

Totuus on se, että hän on liian komea ulkonäöllisesti ja jos olisin hänen kanssaan en pystyisi keskittymään muuhun kuin siihen, että juttelen komean miehen kanssa. Lisäksi se teettää itselleen paineita oman ulkonäön kanssa, koska yleensä parit ovat keskenään ulkonäöltään samalla tasolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu