Millainen vesileppis on nykyisin liikuntapaikkana? Onko uuden monitoimihallin myötä muuttunut miten paljon? Onko valikoima laajentunut?
Vesileppis liikuntapaikkana?
entinenasukki
7433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pitäskö käydä katsomassa...
Monitoimihallin myötä on tullut iso liikuntasali missä voi pelailla yms.
Keilahalli tuli myös. Ryhmäliikuntatiloja. Uusi kuntosali mutta se ei ole mielestäni kovinkaan toimiva, onneksi hotellin puolelta löytyy se vanha hyvä sali. Tietysti riippuu treenajasta mitä haluaa salilta. Ulkoliikuntamahdollisuudet on menneet huonompaan suuntaan hotellin ympäristöstä rakennusten vuoksi...Kuntopolut...!
Minä olen kanssa kuullut, että uusi sali ei vastannut ihan käyttäjien toiveita. Harmillista sinänsä, koska niin paljon siihen varoja laittoivat. Ulkomahdollisuuksista minulla ei paljon ole tietoa, mutta sinne on kai tulossa joku seikkailupuisto? Mutta toivottavasti edes pikkuisen muistetaan arvostaa niitä kuntopolkuja mitä siellä on ainakin joskus ollut!
Kyllähän tuolla pallojen perässä juoksee yksi jos toinenkin. Hiki irtoaa mukavasti kun ajattelee kuntalaisten rahoja. Liekkö ainut julkinen rakennus koko kylällä joka on vielä käyttökunnossa..
vesileppiksen höyrysauna? mitään kivaa tulevana vkl.na?
Liikuntaa se tanssikin on :-)
Vesileppis perjantai 16.11.2018
MATTI JA TEPPO
https://youtu.be/O6f21fKwJzI
Legendaariset iskelmäveljekset Matti ja Teppo esiintyvät Vesileppiksessä.
Ei taida parempaa löytyä 200km sisältä.