Auton huolto edullisesti Viipurissa.
Tiedustelut ja ajanvaraukset suomeksi.
[email protected]
Autohuolto Viipurissa
13
1692
Vastaukset 13
- 222222
Hei, missä osoitteessa olette?
- Viipurinpajat
Tuolta löytyy avtohuoltamoita: https://keltaisten-sivujen.cybo.com/RU/vyborg/autokorjaamo/
- Mekaanikot
Olemme Viipurin keskustassa Mayakovskaya katu 5.
- Svobodaupa
Vyborgissa ei tuollaasta osoittetta ole.
- kuuklestalöytyypi
Svobodaupa kirjoitti:
Vyborgissa ei tuollaasta osoittetta ole.
Mayakovskogo ulitsa, noin puoli kilometriä rautatieasemalta kaakkoon on Аква .
https://goo.gl/maps/rJ5DBhNkf6J2
- kjnhbgvfcdxs
Kun viette Mersun huoltoon sinne, on siinä sen jälkeen asennettuna Ladan moottori.
- Varokaa
Itse vältän noita rajantakaisia ns. huoltoliikkeitä kun niillä ei tunnetusti ole mitään koulutusta länsiautojen tekniikasta. Muutama tapaus on, että autot on pitänyt hinata suomeen, kun on räpelletty ilman ammattitaitoa auton älyboxia. Lisäksi öljyt on mitä sattuu laatua.
- Suomessamyös
Kyllä niillä on, mietippä kuinka paljon siellä on autoja. Toki, jos jossain parakissa huollattaa saksitunkki nosturilla. Olen huollattanut ja säädättänyt autonia viipurissa. Boschin laitteilla tehtiin 4 pyöräsuuntaus ja hyvä tuli. Alle 30e jäi hintaa. Minä olen huollattanut esim. Motonet korjaamossa suomessa, bensansuodattimen vaihdon jälkeen piti hinata sieltä merkkikorjaamolle korjattavaksi.
- Samaakotimaassakin
Luuletko ettei venäjällä ole autoilla takuuta? Siellä on merkkikorjaamoita ja koulutettuja autokorjaajia/asentajia ihan niin kuin muuallakin maailmalla. Ota pääsi ulos neuvostoliiton ajoista ja mutu tunnoista. Suomessakin saa aivan luokatonta huoltoa ja öljyt halpiskuraa jos et valvo itse vieressä.
- Missä_korjaavat
Missä venäläiset huollattavat ja korjauttavat uudet länsi autonsa? Virossa? Suomessa?
No, ei ole ainakaan Suomessa näkynyt.
Viipurissa olen autoani käyttänyt. Ihan hyvin onnistuu. - vyborgg
Suomessamyös kirjoitti:
Kyllä niillä on, mietippä kuinka paljon siellä on autoja. Toki, jos jossain parakissa huollattaa saksitunkki nosturilla. Olen huollattanut ja säädättänyt autonia viipurissa. Boschin laitteilla tehtiin 4 pyöräsuuntaus ja hyvä tuli. Alle 30e jäi hintaa. Minä olen huollattanut esim. Motonet korjaamossa suomessa, bensansuodattimen vaihdon jälkeen piti hinata sieltä merkkikorjaamolle korjattavaksi.
Motonet ei ole mikään merkkihuoltamo vaan krääsän myyjä.
Kyllä venäläinen työnjälki varmaan on Ok hyvässä firmassa, mutta vaihdettavat osat eivät sitten ole mersun, bemarin tai volvon alihankkijalta joten takuu ei koske.
Wanhoilla romuilla nyt ei ole väliä missä ne huollattaa. - Kukin-tyylillään
vyborgg kirjoitti:
Motonet ei ole mikään merkkihuoltamo vaan krääsän myyjä.
Kyllä venäläinen työnjälki varmaan on Ok hyvässä firmassa, mutta vaihdettavat osat eivät sitten ole mersun, bemarin tai volvon alihankkijalta joten takuu ei koske.
Wanhoilla romuilla nyt ei ole väliä missä ne huollattaa.Motonet korjaamo ei myy krääsää. Huoltaa ja korjaa autoja. Kyllä on hyvää venäläinen työnjälki, koulutettu siinä missä suomalainenkin. Ei noita mainitsemiasi merkkien osia laitetakkaan esim. Volkkariin. Huoltoa tai korjausta varatessa voi valita käytettävät osat. Orginal tai muu. Helppoa. Toisille näköjään ei..
- Anonyymi
Missä viipurissa mersu kannattaisi huollattaa?
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251935- 128875
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.126665- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90575- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko64513Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi299512- 12497
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9473Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.36472Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota32451Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan9407Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406