Uusiasukas taloon

Rotikka.ei.vedä

Kyllä sitä järjestetään kaikenmoisia tapahtumia/palveluita koirille, mutta olisiko aihetta järjestää koirille ulkoilutapahtuma, niitä on sellaisia koiria joita ei ole lenkeilytetty ikinä, mielestäni koira vaatii vähintään 1-2 tunnin lenkin jokapäivä. Onhan nuo uimiset ja hammaskiven poistotkin tarpeelisia mutta puruluu hoitaa meidän koirien hammaskivet pois. Pitäisi miettiä tarkkaan oma päivittäinen liikunta suoritus, ja sitten sen mukaan ottaa eläimiä kotiinsa.

2

204

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hmmmkummaaa

      Ei kai siinä mitään jos palveluita tarjotaan. Eläimet pitää hoitaa hyvin, mutta palvonta taitaa mennä liian pitkälle monella ihmisellä. Jos eläimet pidetään paremmin kuin lapset, on jossain menty pieleen.

      • aivoruoska

        Eläimiä pidetään parenmin kuin lapsia,näitä kahta asiaa on paha verrata keskenään. Onneksi kaikilla koiriaan turhanpanttina pitävillä ei ole lapsia,ovat niin sanottuja tuhkamunia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2542
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1832
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1240
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1028
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      874
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      101
      862
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      791
    Aihe