Toyota herättää kateutta

seonSKODA

Tälläkin palstalla, ei tojo enään ole niin luotettava kuin aikoinaan, mutta tietenkin äärettömän luotettava vielä kaikkiin ranskan autoihin verrattuna kun siihen ei paljon vaadita, trollit kirjoittaa: ostin pösön tojon jälkeen, ei kukaan järkevä moista tee: -80 luvun corollan hinnalla saa uudehkon 508 peugeotin se lienee syy ?. peugeotin ja toyotan ex omistajana voin suositella kunnon autoa: paljon parempi kuin pösö ja toyota yhteensä ja pitää arvonsa ja on kysytty käytettynäkin, luotettavuustilastojen ylivoimainen ykkönen

7

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TyydynNykyiseen

      Jaa, kyllä toi 308 on ollut riittävän luotettava ja kaikin puolin hyvä, mutta en oikein ymmärtänyt mihin se piti vaihtaa. Ehkä sitten parempi olla vaihtamatta.

    • IhanhyväOnSkoda

      Ilmeisesti tuossa selitettiin jotain Skodasta. Skodahan oli siinä yhdessä testissä vähövikaisin ja Peugeot kai viides. Toyotakaan ei kaukana ollut takana.

      Ei mulla mitään skodaa vastaan, Fabialla oon ajanu paljon ja Oculla ja Superbilla vähän. Semmoinen vähän mietityttää että ne hyvin vähät ongelmat Skodassa voi olla aika kalliita kuten työkaverilla. Tosin sillä.meni takuuseen koko kone.

    • BenLoader

      Peugeotin takuu on mitoitettu niin lyhyeksi, että moottoririkot tapahtuvat sopivasti takuuajan jälkeen. Esimerkiksi 1,6 HDi-moottori on purkaamoilla erittäin kysytty artikkeli.

    • 426HEMI

      minä en suosittele mitään vw konsernin sötöspajan tekeleitä,niillä ei ilonpäivää näe, moottori ja vaihteisto särkyy ja kori mätänee jo takuu aikana eikä takuu korvaa mitään vaikka esittää lujuuslaskelmat. japanialaiset autot on herättäneet huomattavaa kateutta ihmisissä olemalla huiman luotettavia,taloudellisia,edistyksellisiä ja hyviä ajettavia eivätkä edes ruostu.

    • hohhoijaavaan

      Mitähän tuosta aloituksesta oikein pitäisi ajatella? Lääkitys ei taida olla kunnossa.

      • niuvanritarimyösexpösö

        Ei tämän palstan kirjoittajilla ole kellään lääkitys kunnossa, pösön omistaminen käy mielenterveyden päälle ja trollit sen tietää sillä hilluvat täällä


      • AiSeOliTämäTyyppi
        niuvanritarimyösexpösö kirjoitti:

        Ei tämän palstan kirjoittajilla ole kellään lääkitys kunnossa, pösön omistaminen käy mielenterveyden päälle ja trollit sen tietää sillä hilluvat täällä

        Oletko siis trolli vaiko pösön omistaja?

        Miten sinulla mielenterveysongelmasi näkyvät?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      231
      4148
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      114
      1394
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1075
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe