Omissa häissä panostin pukuun, sormukseen ja ruokailuun.Sekä tietysti juhlapaikkaan.Kertokaa mihin itse olette panostaneet häissä. Meillä aika suuret häät. Mentiin kirkossa naimisiin.Vieraita oli 200.Vieraiden paljouteen oli syynä ,että meillä molemmilla on suuri suku.Pukuni ja sormus olivat kalliita.Tosin mieheni maksoi ne.Olisin kyllä itse maksanut,mutta mieheni halusi ehdottomasti maksaa.Asiallisia vastauksia.
Mihin panostaa häissä?
5
110
Vastaukset
- rakkausontärkein
Jokainen pariskunta valitsee itse. Juhlaan on tietysti mukava laittautua nätiksi. Asun ym. valinta on osa odotusta.
Suhteeseen tulevan puolison kanssa kannattaa panostaa, koska sen suhteen on määrä jatkua myös häiden jälkeen. Kun pari näyttää rakastuneilta, hääväki tietää, miksi he ovat paikalla. Rakastunut hääpari on paras tunnelman luoja.
Hyvä tarjoilu on tärkeä asia. Ruoka valitaan hääparin mieltymysten mukaan budjetin rajoissa.
2-3 hyvää ohjelmanumeroa. Jos morsiamen sisar laulaa taivaallisesti ja sulhasen kummisetä on mainio puhuja, on ohjelma jo suurelta osalta koossa.
Juhlatilan pitää olla sopivan kokoinen kutsutulle joukolle. Jos tilaa on liikaa, siitä osa eristetään sermeillä. Mieheni kanssa panostimme hyvään ruokaan,musiikkiin sekä tietysti hääpukuuni ja sormuksiin.
- Laila1991
Panostin mieheni kanssa hyvään ruokaan,musiikkiin, häiden pitopaikkaan sekä sormuksiin ja pukuuni.
- Neany
Kun perusjutut on kunnossa, niin häät sujuvat hyvin itsestään. Perusjuttuja on ruoka, juoma ja elävä musiikki.
- Veera1990
Meillä oli isot häät.Joten panostimme hyvään ruokaan,musiikkiin ja häiden pitopaikkaan sekä sormuksiin ja pukuuni. Sekä kukkakimppuuni.Vieraita oli 250.Syynä iso suku ja ystävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62469Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant722301- 2021304
- 1121132
- 711098
"Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...
...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig231978Martina ja Matias
Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi211919Toivottavasti myös pysyy häkissä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �10847- 47789
Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa
Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta54786