Lopultakin kiusaajat pannaan kuriin!

Perussuomalaisten tamperelaisen kansanedustajan Tiina Elovaaran lakialoite vakavien koulukiusaamisten katkaisemiseksi on saanut taakseen jo 100 allekirjoittajaa yli puoluerajojen.
Koulukiusaajat siirretään toiseen kuluun ja kisatut jäävät entisee kululuusa!
Tämä on askel oikeaan suuntaan!
1151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oikein! Kannatetaan!

Äänestä
  • Onko tämä demokratiaa? Murhaajat ja tappajat saavat täyden ylöspidon leskien verovaroilla vankiloissa? Mitä on oikeus, jossa murhaaja ei joudu korvaamaan kaikkia tulonmenetyksiä joita leskelle aiheuttaa? Kenen vastuulla on tälläinen lainsäädäntö? Onko se vasemmisto ja vihreät?
    Tämä on hölmöyttä jota ei voi hyväksyä eikä käsittää! Vanhuksemme ansaitsivat paremmat elinolosuhteet palvelutaloissa ja kotonaan!
    Mihin tämä rikollisten hyyssääminen vielä johtaakaan? Pankaa heille pallo jalkaan, sekä kädet taaksesidottuna, kun tuotte heitä käräjille! Miksi muraajaa pitää tuoda kahden poliisin saattuessa oikeusistuntoon? Poliisien resurssi tovat tiukoilla, mutta tämäkin auttaisi hiukan resurssipulaan.
    Ja lisäksi se antasi oikean suuntaisen singnaalin henkirikoksen tehneelle ja sitä aikovalle! Kaikista henkirikoksista olisi langetettava elinkautinen

    Äänestä

  • poliisisedille luettavaksi

    Äänestä

  • SiskoTerttuHelena kirjoitti:

    Onko tämä demokratiaa? Murhaajat ja tappajat saavat täyden ylöspidon leskien verovaroilla vankiloissa? Mitä on oikeus, jossa murhaaja ei joudu korvaamaan kaikkia tulonmenetyksiä joita leskelle aiheuttaa? Kenen vastuulla on tälläinen lainsäädäntö? Onko se vasemmisto ja vihreät?
    Tämä on hölmöyttä jota ei voi hyväksyä eikä käsittää! Vanhuksemme ansaitsivat paremmat elinolosuhteet palvelutaloissa ja kotonaan!
    Mihin tämä rikollisten hyyssääminen vielä johtaakaan? Pankaa heille pallo jalkaan, sekä kädet taaksesidottuna, kun tuotte heitä käräjille! Miksi muraajaa pitää tuoda kahden poliisin saattuessa oikeusistuntoon? Poliisien resurssi tovat tiukoilla, mutta tämäkin auttaisi hiukan resurssipulaan.
    Ja lisäksi se antasi oikean suuntaisen singnaalin henkirikoksen tehneelle ja sitä aikovalle! Kaikista henkirikoksista olisi langetettava elinkautinen

    Vanhuksiltamme+kuitataan+80%+tuloista+heidän+ylöspitoonsa!!+Kuinka+on+mahdollista,+että+vankiloiden+asukkaat;+murhajat,+varkaat,+huumekauppiaat,+ja+raiskaajat+saavat+vielä+jopa+palkkaa+"oleskelustaan"+verovaroin+ylläpidettävissä+vankiloissa!?Omasta+suuresta+syystään+ovat+vankiloihin+joutuneet!+Yhteiskunnan+pitää+saada+kuitata+heidän+omaisuutensa+ja+tulonsa+vankiloiden+kunnossapitoon,siivoukseen+ja+ravintoon!+Lopettakaa+rikollisten+paapominen.+Kuka+on+vastuussa+tästä+asioiden+vääristämisestä,+se+ylittää+jo+kaiken+normaaliuden+rajan!Oli+inhottavaa+ja+naurettavaa+katsella,+kun+murhaaja+juokseen+ensimmäisten+joukossa+kuittaamaan+palkkiota+käräjäoikeuden+istunnon+jälkeen!+Mies+oli+kylläkin+eläkeläinen,+joten+oli+riemastuttavaa+kuulla,+kun+tuomari+sanoi+mitä+te+tänne+tulitte?+Teille+ei+makseta+mitään,+koska+te+olette+eläkeläinen?Murhaajalla+ei+ollut+vielä+siinäkään+vaiheessa+mitään+häpeää+tekemästään+murhasta+ja+murhanyrityksestä!Suunantonta+röyhkeyttä+jota+pidetään+yllä+ihmisten+verovaroin!Kaikilta+muilta+susipsetaan+ja+mummot+j+aukit+saavat+huonoa+ja+heikkoa+palvelua+koska+resussit+ovat+rajalliset!+Murhaajat+pääsevät+lomalle+ja+heille+on+varaa+antaa+oma+vartia+mukaan!+Tämä+on+pe+rkelettä!+Miksi+Suomella+on+edelleenkin+varaa++ja+halua+paapoa+rikollisia+vanhustemme++ja+rikollisten++uhriensa+kustannuksella?

    Äänestä

nostetaan ylös! ei meellä kiinnosta mikkään kiusaajien kuriinpano....myö jatkaetaan niinkun eennennii....ei myö haluat multa mittään neuvoja....mäkee muut poes.....myö osataan tämä laj kaeksita parhaeten...poliisikin valvoo toemintoo omalla tahollaa..suoraselekäenen pollisimme on kaeken peusta...joku ilikee immeenen (varmaan se paha leski, ee se murhoojan vaen vaan se toene)on sanont että ei ne oo suoraseläkisiä vaan niillä skoljoos meleeen kaekilla! voe että ossoo immeenen olla ilikee melekee meejät päehittää meelle omiaesessa lijassa eli toesten solovoomien ja nääkkiminen !

Äänestä

Tämä on vittuilijoille ja kiusaajille paras ja ainoa lääke.
Lyö takaisin, mutta vielä kovemmin!
https://youtu.be/kHQW356iWXk

Äänestä
  • Kiusaaminen johtuu kotikasvatuksesta! Jos lapsille ei panna rajoja ja samalla rakasteta heistä tulee heittiöitä!
    Miksi ei nuorisojoukoista nouse esiin YKSILÖITÄ jotka"ryhmänä" sanoisivat että me emme alsitu ala-arvoiseen elämään!
    Miksi meistä on tullut vellihousuja?

    Äänestä

  • Missä on minun toinen kives?

    Äänestä

  • Viisikivinentoiveissa kirjoitti:

    Missä on minun toinen kives?

    entinen kiuruvetinen----nykyinen viiskiveksinen.
    häirikkö!

    Äänestä

Onko kissoja kiusattu kattilaan ? Esim. lihakeittoon ?
Kummalla on litteet kylkiluut ja kummalla pyöreet ?
Jäniksellä vai kissalla ? Dippaidai
Vai onko niin että eläinlääkäri pitää olla samassa pöydässä syömässä lihakeittoa että kansalaiset tietää mitä elukkaa syövät ?
Vai kannattako syödä "vahingossa" ja niellä mukisematta ?

Äänestä
  • tölvälle ruokapaketteja tai porukat kuolee kissa aidsiin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


deborah9 kirjoitti:

Perussuomalaisten tamperelaisen kansanedustajan Tiina Elovaaran lakialoite vakavien koulukiusaamisten katkaisemiseksi on saanut taakseen jo 100 allekirjoittajaa yli puoluerajojen.
Koulukiusaajat siirretään toiseen kuluun ja kisatut jäävät entisee kululuusa!
Tämä on askel oikeaan suuntaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu