EU ja sen surkeus

EU yritti tehdä kauppasopimuksenKanadan kanssa, ei onnistunut!

Sitten taivastelemaan kuin Hölmölän peitonpidennyksessä! Nyt ollaan jo varmaan kantamassa järjenvaloa säkissä sisään.

Ongelma selvisikin. Valloonit panee hanttiin! Mitkä hiton valloonit ja missä? No, se on se belgialainen kansanosa, jonka tontilla EU:n päämaja sijaitee. Eihän teillä ole edes rakennuslupaa, vinguttiin varmaan.

EU:lla pitäii olla korkein poliittine valta, onhan tuo lähes kaikkien länsivaltojen muodostama. Ei tule mitään ja se huomataan. Englanti lähti eroon brexitillään, että heilahti. Unkari taitaa erota maahanmuuttoriitoihin ja kyllä Suomikin pian jotain keksii.

Muistatteko miksi eu perustettiin. Ei! No, minä tiedän ja kerron.

Maakohtaiset poliittuset virat olitäytetty, eikä kaikille riittänyt hyväpalkkaista hommaa. Perustetaan Eurooppaan poliittinen ylihallinto meille,hihkaisi Paavo.

Nyt meillä ontuo suuri ja hyväpalkkaisten muodostama, kompasteleva ylivalta. Palkka suurempi kuin kansanedustajilla ja muijista, äijistä ja lapsista maksetaan erilliset korvaukset.

Lentomatkoista tienaa hyvin. Matka lennetään turistiluokssa ja hinta saadaan luxusluokassa. Suoritetaan tuo hyppylento jokaviikonloppu niin silläkin saa vähän leivänjatketta.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

        Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
        Ähtäri
        17
        2464
      2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

        Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
        Maailman menoa
        206
        1849
      3. Pelottaa kohdata hänet

        En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
        Ikävä
        102
        1491
      4. Naiseni on todellinen seksipeto

        Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
        Ikävä
        57
        1437
      5. Olisin halunnu vaan tutustua

        Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
        Ikävä
        49
        1416
      6. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

        Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
        Maailman menoa
        193
        1248
      7. Mitä tapahtuu

        Syksyllä?
        Ikävä
        94
        1160
      8. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

        Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        151
        1045
      9. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

        Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
        Suomalaiset julkkikset
        14
        971
      10. Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !

        Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako
        Mikkeli
        135
        851
      Aihe