Tämän päivän uginsanomissa oli heti tokasivulla juttu kun spr kävi pohjustamassa tietä pakolaisille. Kourallinen oli löytynyt kuulijoita paikalle.
SPR Ugissa
5
168
Vastaukset
- Eieieieiei
Ei yhtään enää
- voihanvokki
Ja ketähän mahtoivat olla? Muutama vanha ämmä ja joku tätisetä? SPR:n pitäisi maksaa tämmöiseen touhuun osallistuville. Ja niinhän ne palkkalistoille päässeille maksavatkin. Puhumattakaan hämäräfirmoista, jotka tätä matubisnestä pyörittävät.
Meidän rahoilla ja piikki on auki.
Hyvinsyöneitä arabeja ja geelitukkia kyllä otetaan kalliiseen täysihoitoon mutta esimerkiksi näille lapsille ei apua saada toimitettua.
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1477545871500 - fhkhdfk
SPR, SDP, Hirundo... Sqmaa veronmaksajan syliin kaatuvaa paskaa eri paketissa. Koko ongelma olisi hoidettavissa sanoutumalla irti kansallisen edun vastaisista ihmisoikeussopimuksista ja internoimalla ja karkoittamalla koko demarien maahantuoma aines.
- 040sd
Todella positiivista että "pakolaisia"ei tänne kaivata. Niitä lehdissä näkyviä Aleppon naisia ja lapsia voidaan ottaa. Olisivat varmasti aidosti kiitollisia avusta.
- jhgasjaa1111
Niillä naisilla ja lapsilla on kumma tapa muuttua matkan varrella raavaiksi miehiksi. Kansallisuuttakin vaihtavat mokomat. Eipä tunnu hyysärinaisia silti yhtään haittaavan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453773
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai743249Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303035Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1632791Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on02610En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142607- 252309
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?41930Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141738Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231657