Tämä oikein mukavalta vaikuttava leski rouva nyyhkyyttää sinut alta aika yksikön!!Mies kuoli viinaan ja yritin auttaa mutta pahojen diagnoosien ymmärsin ja toin vain litran viinaa/per day! Cest" la VIE sanoi ranskalainen,.But I want to celebrate! YMMÄRTÄKÄÄ JA ANTAKAA MINULLE RAHAA ETTÄ SAAN RAKKAANI TUHKAUURNAN LUNASTETTUA!!
ONKO KUKAAN NÄHNYT HUIJARI MERITAA? SUOMEKSI A!!!
9
230
Vastaukset
- Tuhkatkinpesässä
Moi. Joo, oon nähnyt. Pyöri nahkahameessa ja korkokengissä Merkadonan puistossa. Yritti pyytää rahaa.. annoimme sairaanhoitajan asun. Nyt voi siis esiintyä vitamiinien lähteenä.
- hoivahoito
Voi perkele!! Annoin sille 30 ekee.Esitti vakuuttavan nyyhkytarinan.Mies kuulemma tuhkattuna eikä varmaan oo mihinkään kiire.Leskellä kyllä ! Juan Manuel oli käsikynkässä ja oli muuten nahkahame päällä! Karmeeta!
- kansanlaji
Onko se mölkky päivän sana? Nahkahame ei välttämättä ole paras tähän hommaan.Merita kyllä vakuuttavasti pärjää siellä ja sopat ja viinit sponssataan kyllä!
- mölkkymestari
Onko tämä mölkky Merita rakastava enkeli?? Siis rakastiko edesmenneen miehensä kuoliaaksi?Ottakaapa kantaa tähän! Miehen tuhkatkin on pesässä eli lunastamatta mutta juhlat senkun jatkuu..elämä on ihanaa kun oikein ymmärtää..Tietenkin toisten rahoilla.Ei huolta huomisesta.Tämä on uudenlaista "suruaikaa"!
- peitetaruja
Mullekkin kelpaisi tämä uudenlainen suruaika!! Ja muitten piikkiin! Onkohan tämä rakastava enkeli kuitenkin ns.musta leski?Kyllä Fugessa riittää suomalaista moneen lähtöön! Varmaan mielenkiintoisilla stooreilla livutellut itsensä piireihin.Nythän on hyvä pyytää kun stoori valmiina!
- unilääkettä
Fugen suomalaiset haloo! Tämä rakastava enkeli akka toimii vain yhdellä periaatteella:Millä tarinalla saa teiltä rahaa vedätettyä! pyörii aktiivisesti mölkkyporukoissa! Suomessa kuulemma pystyyn jätetty kaikki vuokrista,vipeistä ja jopa kelaa vedätetty tonnitolkulla! Edesmennyt mies kuoli epämääräisissä olosuhteissa.Liekö saatto/hoivahoito menny liian pitkälle kun kannettiin viinaa litratolkulla päivittäin kielloista huolimatta!
- enkeliporukka
Joo tiedän tapauksen! Tosi kavala enkeli! Siinähän kävi niin että ensin vaihtoi enkelin mies hiippakuntaa ja seuraavana päivänä hänen ystävättären mies lähti samaan osoitteeseen! Enkeli antoi varmaan hyvät saatto ja hoito-ohjeet ystävättärelle.Tietää varmaan moni Fugen suomalainen tapaukset! Siis älkää helvetissä uskoko sen juttuihin! Jokaiselle eri stoori.
- Lähinaapuri
Niin asuuko tää tapaus jossain siellä Versaillesin seudulla?
- kännirakkaus
Joo.Kova kännäämään ja tykkää ottaa kunnon lärvit!Mut hei sehän on rakastava enkeli..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku775426Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel352995Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1232323HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201955Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v191885- 1111810
Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2971415Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.681371Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531284- 851160