Kohta sattuu ja pahasti

Kuka ajaa vahalla mustalla mersulla Haapajärven kylillä sellaista vauhtia että kohta sattuu jotain ja pahasti.
Eikö näitä saada kuriin. Kortti pois heti ennenkuin joku viaton saa kärsiä.
4303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kukapa lie, eipähän näistä tiijä, joku mersukuski se varmaan on, tai voipi olla olemattakkin, ollakko vai eikö olla, kas siinä pulma.

Äänestä

OLIKO ÄSSÄ MERSU KYSEESSÄ HIENO PELI. SAAKO HAAPAJÄRVELTÄ SNICKERS PATUKOITA?

Äänestä

Minä se vain

Äänestä
  • Hei siit lähtee kortti kuivumaan ku kaahailee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kohtasattuu kirjoitti:

Kuka ajaa vahalla mustalla mersulla Haapajärven kylillä sellaista vauhtia että kohta sattuu jotain ja pahasti.
Eikö näitä saada kuriin. Kortti pois heti ennenkuin joku viaton saa kärsiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu