Mitä helvettiä on tehty tielle on kuin pyykkilautaa. Kohta alkaa autoilijoiden valitusrumpa kun autot hajoaa käsii
Tie hiidensaareen.
6
411
Vastaukset
- Tuskastunut2
Koko tie pahimmanlaatuinen iskunvaimentajien testirata! Eiköhän tienpitäjä ole vastuussa iskunvaimentimien uusimisesta ym vaurioista! Tuntuu, että kojetaulukin tippuu kohta syliin!!! Elämäni ryppyisin tie. Ei voi ajaa yli 20 km/h.
- Pyörämatka
Aikoinaan Iitin kirkolta Kimolaan pyöräillessä sai tuta nimismiehen kiharat hiekkatiessä. Vieläkö ne nystyrät ovat siellä vuosien jälkeen? Ovat kai pinttyneet tiehen ja uudet päällysteet mukautuvat vanhoihin kiharoihin?
- Bilstein
Hjalmarin pyykkilauta!
- AikaSyvältä
Normaalia verorahoilla hoidettua tien kunnossapitoa. Kerätään karkeasti 8 miljardia erilaisina veroina joista karkeasti käytetään 1 miljardi teiden kunnossapitoon. Erotushan menee jonnekkin ihan muuhun, joku 1 miljardi pakoisten elättämiseen jne.
Onneksi rouva ministeri perneri yrittää pudottaa uuden kivan tienkäyttömaksun. Silmät pyöreänä väittää että muut verot ja maksut poistuvat ja tämä korvaa kaikki nuo. Täyttää scheisseä tuo on, tulee vain uusi maksu entisten lisäksi.
Tuokin rahastuksen tuotto varmaan kohdistuu viidesosaltaan teiden ylläpitoon, loppuhan menee palveluiden tuottajien kuluihin, eli tileille jossain paratiisisaarilla.
Tie hiidensaareen siis tulee pysymään vähintään yhtä kuoppaisena kuin nyt, mutta joudut maksamaan pikkuisen lisää ajaessasi sitä mikäli ministeri pernerin suunnitelmat toteutuvat. - nautiskelijaiitistä
Ei muuta kuin plugi syvälle ja ajelulle Hiidensaareen.
- Blyatwot
Onhan se ollut täys paska on viimekesänäkin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362892Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222