Pattayan suomiukoilla mitä mahtaa olla työssäkäyvillä vuosittaiset tulot. OIsko edes 25000€ vuodessa? Rupuliksamiehiä eikä hanttihommista kukaan maksakaan.
Eläkeläiset plus työttömät sairaseläkeläiset ja muut vempat sitten erikseen.
Eläkeläiset plus työttömät sairaseläkeläiset ja muut vempat sitten erikseen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
oisko 16000€ josta siitäkin puolet jotain tukia
Paljonko sinä hyvä aloittaja tarvitset vuosiansioiksesi asuaksesi maassa, jossa keskiansio paikallisilla on 200 - 300 euroa kuukaudessa ja ovat tunnettuja hymyistään?
Hymyistä, jotka voivat tarkoittaa mitä vaan... Hyvää mieltä, onnellisuutta, kateutta, sietämätöntä olotilaa, loukattua sydäntä. Thaimaalainen hymyilee aina. Tyhmä fale ei tiedä hymyn tarkoitusta, se näkee pelkän hymyn.
Viimeiset 7-8 vuotta 60-90 000 € netto/vuosi, ei siis kovin paljon, mutta hyvin pystyy kk-parin loman edullisessa thaimaassa viettämään. Mites aloittaja 13€/h liukuhihnalla ja kerran vuoteen viikonloppu Tallinnassa??
Itsellä noin 75 000€/vuosi.
Mun eläke on tuo 25ke . Sillä pitäis sinnitellä tällä pattiksella . Elämä on surkeaa . Olisinpa suomessa , niin eläisin paremmin ?!?
7 miljoonaa kk netissä
Sossupummi miettii Kaakkois-Aasian turistien palkkatuloja, tietämättä henkilökohtaisesti, mitä palkkatulot käytännössä tarkoittaa. Huvittavaa.
Hissejä ja vessoja sotkevat vihervasurianarkistit ovat nykyään netissäkin sotkemassa ja osoittamassa mieltään siitä, että jollakin on varaa tehdä jotakin.
Samat pummit haluavat pummipakolaisia maan täyteen, jotta eivät poikkeaisi massasta liikaa ja pääsisivät kamoissaan polttelemaan "porvareiden" autoja öisin. Teidät viedään liiterin taakse lähitulevaisuudessa.